Deprecated: Function split() is deprecated in /www/i/n/u42781/public_html/functions/fce_content.php on line 15
Kultúrne podujatia | Mesto | InfoVranov.sk
autokepaspravy info vranov
Úvod / Mesto / Kultúrne podujatia

Kultúrne podujatia


Labutie jazero

Labutie jazero
Novinka v našom kine - PRIAMY PRENOS


KLUBOVÝ VEČER PLNÝ ELÁNUPozývame Vás na klubový Večer plný Elánu, ktorý sa uskutoční v sobotu 22. marca

Beatlesmánia


V piatok 26.7.2013 od 19:00, na scéne pred domom kultúry Vranov nad Topľou s možnosťou posedenia a občerstvenia..POZÝVAME VÁS NA LETNÉ ŠTVRTKY DO VRANOVSKEJ KNIŽNICE!

 Vranovská knižnica ponúka počas horúcich letných dní  okrem kvalitnej literatúry  pre deti, mládež a dospelých aj zážitky navyše. Letné štvrtky v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou pútajú svojou  originalitou. Srdečne pozývame deti,  rodičov a starých rodičov, seniorov lektorov aj dobrovoľníkov, ktorí  sa chcú aktívne zapojiť do tvorivých dielní, pohybových, hravých aj dobrodružných aktivít, alebo  si chcú rozvíjať svoju  zručnosť  a kreativitu.

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou pripravila spolu s OZ Korálky vďaka viacerým úspešným projektom sériu 8 letných štvrtkov, kde nebude chýbať zábava, tvorivosť, tanec i ponaučenie.

Letné štvrtky začnú v knižnici vždy o  10, 00 hod.!

 Záver štvrtkového podujatia je nejasný, pretože od vzácnych hostí a skvelých aktivít sa bude ťažko odchádzať, pribaľte si pre istotu niečo pod zub a dobrú náladu JKnižnica je otvorená v pracovných dňoch  do  17, 00 hod.

Tešíme sa na Vás!

 4. 7. 2013  DOBRODRUŽNÝ ŠTVRTOK

Spoločne budeme hľadať poklady ukryté v knihách, spojené s umeleckým čítaním a tvorivými dielňami pre všetkých.

11. 7. 2013 HRAVÝ ŠTVRTOK

Zabávame sa s nielen s knihami - spoločenské, zábavné, pohybové, logické hry.

Hravý štvrtok je zvláštny a jedinečný tým, že deti hrajú hry každého druhu, ako v priestoroch knižnice, tak aj pred jej budovou. Loptové hry, logické, pohybové, slovné, s knihou.  Každý si príde na svoje.

18.7. 2013 KOMIKSIÁDA

Tvorivá dielňa s ilustrátorom Mirom Regitkom s  cieľom  aktivizovať deti a mládež k čítaniu ,  k ilustračnej tvorbe a tvorbe komiksov.

25.7. 2013 BÁJKARSKÝ ŠTVRTOK

Zážitkové čítanie bájok svetoznámeho bájkara Ezopa s  Ivetkou Novotnou z Českej republiky.

1. 8. 2013 TANEČNÝ ŠTVRTOK PRE MALÝCH AJ VEĽKÝCH

Tancom k slušnému správaniu? Obľúbená tradičná prázdninová škola spoločenského tanca s učiteľom tanca Františkom Bertom.

8. 8. 2013 TRÉNINGOVÝ ŠTVRTOK

Mozgový jogging prospeje nielen pre seniorom! Tréningový štvrtok v knižnici je príležitosťou precvičiť si svoj um, bystrosť a logiku pri riešení zaujímavých úloh. Tréning mozgu a pamäti je pre človeka totiž rovnako dôležitý ako tréning tela. Pre účastníkov podujatia pripravíme  súťažné úlohy, ktoré budú riešiť individuálne, aj v skupinách.

15. 8. 2013 LITERÁRNY ŠTVRTOK

Zábavno-tvorivé písanie a literárno - dramatické chvíle  s Valériou Juríčkovou. Deti sa budú venovať tvorbe básnických i prozaických textov. Naučia sa základné princípy vzniku básne i prozaického textu. Výsledný text spracuje detský autor do podoby knižnej dvojstránky. Výstupom dopoludnia tvorivého písania bude vydanie „rukopisnej letnej knihy“, ktorá sa možno stane autorským debutom budúcich spisovateľov.

22. 8. 2013 UMELECKÝ ŠTVRTOK

Výtvarná tvorivá dielňa  pod vedením  Márie Križalkovičovej, aby sme si  vyskúšali rôzne výtvarné techniky. K práci budeme motivovaní rozprávkami slovenskej spisovateľky Jany Bodnárovej? Alebo objavíme iných autorov?

 Podujatia sa uskutočňujú s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR v projekte  „Čítačka s písačkou V.“ a v projekte  „Vranovské KNIHODNI 2013.“

Podujatia  finančne podporila Nadácia Orange v projekte „Dávať je viac ako dostávať“.

Zdroj: vthk.sk

POZÝVAME VÁS NA VÝSTAVY

Výstava portrétov osobností našej súčasnej hudobnej a divadelnej scény pod názvom Tváre,  bola pre verejnosť otvorená 5. 9. 2013, ako sprievodné podujatie 31. ročníka Medzinárodného súťažného festivalu populárnej piesne Zlatý gaštan 2013. Vo vstupných priestoroch Domu kultúry vo Vranove n. T.  ju môžete vidieť do 20. 9. 2013.
Študenti odboru Propagačná grafika Strednej odbornej školy A. Dubčeka vo Vranove n. T. reprezentovali naše mesto a zároveň aj Slovensko v júni 2013 na výstave Slovensko – minulosť a budúcnosť očami slovenských študentov  v Bruseli. Práce, ktoré tam boli vystavené si teraz máte možnosť pozrieť v Galérii Domu kultúry vo Vranove n. T. do 30. 9. 2013Medzinárodný festival umeleckých skupínMestský dom kultúry vo Vranove n. T. organizuje Medzinárodný festival umeleckých skupín s názvom NAD TOPĽOU, WISLOKIEM A DUNAJOM.

Baby, dievčatá, ženy, Vy všetky...Vezmite vašu mamu, babku, dcéru alebo kamarátku a urobte si večer 6.11. o 19:30hod. len a len pre seba s filmom Lásky čas


KINO MLADOSŤ 14. a 15. 8. st, št - 19:30 - White House Down S

KINO MLADOSŤ 14. a 15. 8. st, št - 19:30 - White House Down ST 

Obsah: Režisér slávnych akčných veľkofilmov Roland Emmerich nás tentokrát zavedie do Bieleho domu. Medzi turistami, ktorí sú na prehliadke sídla amerického prezidenta Jamesa Sawyera, je aj washingtonský policajt John Cale s dcérou, ktorá sa napriek svojmu veku čulo zaujíma o dianie v Bielom dome a o aktivity samotného prezidenta. Dramatické okolnosti policajta prinútia skočiť rovnými nohami do nebezpečnej akcie, aby zachránil nielen svoje dieťa, ale aj prezidenta a postavil sa presile ťažko vyzbrojenej skupiny polovojenských útočníkov.

Pozrite si trailer k filmu:

 

D. KLČOVO: Milovníci folklóru sa stretnú na 21. ročníku Šaffovej ostrohy

Do obce Dlhé Klčovo v okrese Vranov nad Topľou sa po roku opätovne chystajú stovky folkloristov z domova i zo zahraničia. O niekoľko dní sa tam uskutoční 21. festival tradičnej ľudovej kultúry s názvom Šaffova ostroha.

      Podujatie odštartuje v piatok 24. mája výstavou fotografií Petra Berčíka v priestoroch obecného domu kultúry. V kultúrnom programe s názvom Z našich chotárov sa následne predstavia folkloristi zo súborov Rovina a Svojina. V časti venovanej Jurajovi Kubánkovi vystúpia folklórne zoskupenia a spevácke skupiny Kubánkov sen, Ekonóm a Rodokmeň.
      Šaffova ostroha je známa predovšetkým ako celoštátna súťaž a prehliadka sólistov a tanečníkov v ľudovom tanci. Súťažná časť podujatia odštartuje v Dlhom Klčove v sobotu dopoludnia a vyvrcholí odovzdávaním cien počas nedeľného Galaprogramu, v ktorom vystúpia Nositelia ľudových tradícií a samotní víťazi Šaffovej ostrohy.

      Ešte predtým sa však v rímskokatolíckom kostole v Dlhom Klčove uskutoční nedeľná odpustová slávnosť a následne pietna spomienka pri hroboch Gizely Frenovej a Juraja Šaffu, po ktorom je tradičný východoslovenský festival pomenovaný. Spomínaný folklorista sa v minulosti preslávil hlavne vďaka svojmu osobitému štýlu tanca.
      V rámci tradičného festivalu ľudovej kultúry, ktorý finančne podporilo Ministerstvo kultúry SR a Prešovský samosprávny kraj, pripravili organizátori pre jeho návštevníkov aj obľúbenú školu tanca a uličku remesiel. Účinkujúcim sólistom bude hrať do tanca počas ich vystúpení ľudová hudba košického folklórneho súboru Železiar.

      O pripravovanom podujatí v Dlhom Klčove informovali TASR z Hornozemplínskeho osvetového strediska vo Vranove nad Topľou.

Zdroj: TASR 

Výstava Farebné premeny

MSDK si Vás dovoľuje pozvať na otvorenie výstavy Farebné premeny, ktorú máte možnosť vidieť v priestoroch Domu kultúry vo Vranove n. T. od 30.4 do 15.5. 2013.
Výstava je vhodná zvlášť pre žiakov ZŠ a SŠ. Prosím o pomoc pri propagácii výstavy.


Babovřesky 2 v kinách od 20. februáraLetná komédia Zdeňka Trošku je úsmevným obrázkom zo života na súčasnej dedine, ktorá s nadhľadom a komediálnou nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno…, 

Slávnostné prijatieDňa 27.2.2014 primátor mesta Ján Ragan slávnostne prijal bývalého reprezentanta Československa v basketbale, vranovského podnikateľa Ivana Pauka. 

Divadlo Malá scéna STU a Mestský dom kultúry vo Vranove n. T. Vás pozývajú na magickú rozprávku Pavla Dobšinského pre najmenšíchZlatovláska

15.4.2014 o 9.00 h a 10.30 h
v Dome kultúry vo Vranove n. T.
Vstupné 2 € / 2 KP

Richard Müller & Fragile - Hlasy

Richard Müller a Fragile vypočuli prosby fanúšikov, svoje HLASY predvedú v ďalších 15-tich mestách!

Richard Müller a skupina Fragile pokračujú s úspešným projektom HLASY! Najväčší hudobný projekt v česko-slovenskej histórii si naplno vychutná 14 miest Slovenska a český Prostějov. Niekoľkonásobný Zlatý Slávik a famózne hlasy skupiny Fragile miera do miest, kde ešte nekoncertovali. Mix geniálnych interpretácií z albumov HLASY 1 a HLASY 2 zaznie od Nových Zámkov až po Bardejov. Nenechajte si ujsť jedinečný hudobný projekt, ktorý uchvátil Slovenskú aj Česku republiku!

<< 1 2 3 4 5 6 7 >>