Deprecated: Function split() is deprecated in /www/i/n/u42781/public_html/functions/fce_content.php on line 15
Kultúrne podujatia | Mesto | InfoVranov.sk
autokepaspravy info vranov
Úvod / Mesto / Kultúrne podujatia

Kultúrne podujatia


GOSPEL SONG 2014 - sobotu o 27.9 o 18:00 hod.Mestský dom kultúry vo Vranove nad Topľou Útek z planéty Zem - zoberte svoje ratolesti do kina! + VIDEONajväčšie tajomstvá našej planéty budú odhalené!


EQUALIZER je strhujúci kriminálny triler + VIDEOOd režiséra úspešných snímok Training Day, Ostreľovač a Pád Bieleho domu


„Kultúra od kuchni“ v PoľskuV dňoch 20. až 21. 9. 2014 na obyvateľov poľského mesta Rzeszow čakal bohatý kultúrny program s názvom Kultúra od kuchni, ktorý sa uskutočnil v rámci Európskych dní dedičstva. 

LORDI - ŠKANDALÓZNA SALÓNNA KOMÉDIALORDI
ŠKANDALÓZNA SALÓNNA KOMÉDIA 
V estrádnej sále Domu kultúry vo Vranove nad Topľou v nedeľu 26. októbra 2014 o 19. hodine. 
Vstupné: 12 €. 

KATARÍNA KNECHTOVÁ a CIGÁNSKI DIABLIExkluzívne spojenie popu & ethno world music - Mestský dom kultúry 

Pozývame Vás na kurz tancaPozývame Vás na kurz tanca 

Kino Mladosť premiéra dokumentu 38 - filmová pocta hokejovej legendeKino Mladosť pripravuje na 11. septembra premiéru dokumentu 38 - filmová pocta hokejovej legende 

Galakoncert LA GIOLA pop operné trioUtorok 23. septembra 2014 o 19.00 hod Estrádna sála DK vo Vranove nad Topľou
Vstupné: 12€


ZLATÝ GAŠTAN 2014Mesto Vranov nad Topľou a Mestský dom kultúry prísp. Vás pozyvajú na 32. ročník celoslovenského súťažného festivalu populárnej piesne s medzinárodnou účasťou ZLATÝ GAŠTAN 2014

Kandráčovci - Dva duby

Program ľudovej hudby O. Kandráča - www.kandracovci.sk

Hostia programu:  Monika Kandráčová, Anka Poráčová, Veronika Šoltísová Rabadová.

Utorok 30. 4. 2013 o 19:00, Vstupné: 8 €

Predaj vstupeniek v pracovné dni 8.00 - 16.00 hod.

Rezervácia vstupeniek na t.č. : 057 4463950, 0907 951 110
Koncert Honzu a Frantu NEDVĚDOVCOV

21.5.2013 o 19.00h v Dome kultúry vo Vranove n. T.


Vianočný kamión Coca-Cola už 7. decembra vo Vranove nad Topľou
Príjemná vianočná atmosféra, výzdoba námestia a veľký červený kamión. Scéna, ktorá sa už po niekoľkýkrát vracia do slovenských miest, aby potešila malých i veľkých a dala všetkým ochutnať pravú vianočnú atmosféru.

DNI VYŠEHRADSKEJ KULTÚRY V JASLE
     V poľskom meste Jaslo sa v dňoch 18. až 19. augusta 2012 uskutočnil  Medzinárodný festival Vyšehradskej kultúry, na ktorom svoju tradičnú ľudovú kultúru prezentovali umelci zo Slovenska, Poľska, Čiech, Maďarska a Ukrajiny. Festival patrí medzi najpopulárnejšie podujatia svojho druhu v Poľsku. Už niekoľko rokov  je ideálnym miestom na prezentáciu Slovenska, slovenskej kultúry a tradícií v rámci Poľska a skupiny V4. Sprievodným podujatím festivalu bol VII. ročník Medzinárodných dní vína, na ktorom sa predstavili producenti z celej Európy vrátane Slovenska.

Mestský dom kultúry vo Vranove n. T. má už trojročnú veľmi úspešnú cezhraničnú spoluprácu s mestom Rzeszow s ktorým v roku 2009 vstúpil do spoločného projektu, vďaka ktorému získal  finančné prostriedky z fondov EU na modernizáciu Domu kultúry vo Vranove n. T..V súčasnosti rozbieha cezhraničnú spoluprácu aj s mestom Jaslo. Mestský dom kultúry preto  s  radosťou prijal ich pozvanie a zúčastnil sa Medzinárodného festivalu Vyšehradskej kultúry. Spoločne so zástupcami Mestského domu kultúry vo Vranove n. T. za hranice Poľska odcestovala aj Folklórna skupina Kňahinka, ktorá úspešná reprezentovala na festivale slovenskú ľudovú kultúru.  Pozvané delegácie slávnostne prijal na pôde Mestského úradu v Jasle primátor  mesta Andrzej   Czernecki .  Predstavitelia mesta sa spoločne s folklórnymi skupinami zúčastnili slávnostného sprievodu, ktorý smeroval na námestie, kde nasledovala prezentácia a vystúpenie jednotlivých  folklórnych skupín krajín V4.  Kňahinka divákom Jaselského námestia predviedla zvyky a tradície našich predkov z oblasti Zemplína formou spevu, tanca aj hovoreného slova. 25 členný kolektív nadšencov folklóru pod vedením Michala Kertisa pripravil poľskému publiku nezabudnuteľný zážitok.

Na úspešnej reprezentácii nášho mesta a krajiny v Jasle sa aktívne podieľali aj vranovskí výtvarníci  PhDr. Slavomír Čupil  a Peter Treciak, ktorí sa tam zúčastnili na sedemdňovom výtvarnom plenéri.  Svoj umelecký pohľad na toto poľské mesto  zachytili maľbou na ôsmich obrazoch, ktoré majú možnosť vidieť návštevníci  Jaselského Domu kultúry na výstave „Jaslo malowane “

 Počas týchto dvoch dní sme mali príležitosť spoznať kultúru a zvyky našich susedných krajín a naopak, im ukázať niečo s nášho kultúrneho dedičstva. Navyše sme získali cenné kontakty  a možnosť nadviazať cezhraničnú spoluprácu s Ukrajinským mestom  Truskawiec  s ktorým plánujeme v najbližšom období vstúpiť do spoločných projektov Programu cezhraničnej spolupráce ENPI Maďarsko - Slovensko - Rumunsko - Ukrajina 2007-2013. Každá cezhraničná spolupráca je pre nás novou výzvou, ktorá zo sebou prináša množstvo skúseností a hlavne prínos aj  pre ďalšie generácie.


Nusová Silvia<< 1 2 3 4 5 6 7 >>