Deprecated: Function split() is deprecated in /www/i/n/u42781/public_html/functions/fce_content.php on line 15
Mesto Aktuálne | Mesto | InfoVranov.sk
autokepaspravy info vranov
Úvod / Mesto / Mesto Aktuálne

Mesto Aktuálne


Letný jarmok 2012Mesto Vranov nad Topľou pozýva občanov na
XVI. LETNÝ JARMOK

10. a 11. augusta 2012 (piatok - sobota)zdroj: www.vranov.sk


Kúpalisko Vranov

Letné kúpalisko Vranov

Ulica B. Němcovej 2682, tel. 057/4421589
Návštevníci kúpaliska majú k dispozícii:

    50 metrový rekreačný bazén s hĺbkou vody 110 cm až 140 cm
    detský bazén s hĺbkou vody 40 cm
    druhý detský bazén s hĺbkou vody 15 cm

Voda v bazénoch je vyhrievaná (teplota vody 26 - 29 stupňov)

Prevádzková doba:

denne od 9. 30 hodiny do 19. hodiny
Vstupné

Celodenná vstupenka:

    dospelí 2,70 €
    deti do 15 rokov a ŤZP 2 €

Vstupné popoludní od 16. hodiny

    dospelí 1,70 €
    deti do 15 rokov a ŤZP 1,30 €

Vstupné pre deti do 3 rokov zdarma

Každý návštevník dostane v cene vstupného nealkoholický nápoj.

Príslušenstvo kúpaliska

    prezliekárne, sociálne zariadenia, sprchy s teplou vodou (v cene vstupného)
    ihriská - detské ihrisko, plážové pieskové ihriská na volejbal, futbal i hádzanú (v cene vstupného)
    možnosť vypožičať lehátka za cenu 1 € na celý deň

Postupne sa bude dotvárať i oddychová zóna s minigolfom.

Návštevníci kúpaliska sa môžu občerstviť v bufetoch a stánkoch s občerstvením.


Verejná zbierka - Pomoc v núdzi{FB::LIKE_BUTTON}


Pomôžte aj Vy!


{FB::COMMENTS} 

Do Chorvátska autom


{FB::LIKE_BUTTON} 

Veľká časť turistov mieri na chorvátske pláže autom. Pred nimi je niekoľkohodinová cesta vedúca cez Rakúsko a Slovinsko. Mnohí vodiči radi cestujú aj cez Maďarsko. Málokto z vodičov je na tak dlhú trasu zvyknutý. Preto by mal dbať predovšetkým na to, aby vyrážal odpočinutý a s vozidlom, o ktorého technickom stave s istotou vie, že dlhú trať zvládne bez problémov. 

Pohonné hmoty

Pri ceste do Chorvátska najviac zaplatíte za benzín. S výdavkami počítajte ešte na slovinských diaľniciach, ktoré meria celkom 115 kilometrov. Platenie mýta bolo síce v Slovinsku zrušené, ale nahradila ho od 1.júla 2008 diaľničná známka. Zaplatiť ju môžete eurami alebo platobnou kartou. Cena za ročnú známku pre automobilová vozidla do 3500 kg je 55 EUR, polročné 35 EUR. Známku si musíte zakúpiť, aj keď prechádzate len krátky úsek diaľnice napr. Šentilj-Maribor, ktorý meria iba 16 km (tento úsek sa dá ale obísť po starej ceste, ktorá nie je spoplatnená).

Cestovanie na juh Chorvátska uľahčuje nedávno sprevádzkovaná nová diaľnica A1 zo Záhrebu do Splitu. Za prejazd po celej jej dĺžke sa platí 157 kún. Na kratších úsekoch mýto vyberá vopred, na dlhších motorista platí až pri zjazde z diaľnice. Platiť sa dá nielen miestnou menou, ale aj eurami. Obsluha ale väčšinou vracia iba miestnu menu. V letnej sezóne by nemal byť problém tankovať na chorvátskych čerpacích staniciach od 7:00 do 22:00, v ostatných ročných obdobiach býva otvorené väčšinou len do 17-20 hodín.
Ceny benzínu

Ceny benzínu sa pohybujú okolo 6,5 kún za liter.Chorvátske diaľnice

V posledných rokoch bolo dokončených mnoho mamutích diaľničných projektov a niektoré ešte čakajú na dokončenie v najbližšej budúcnosti.
Diaľnica Záhreb - Split

Táto cesta bola otvorená v roku 2005 a meria 375,7 km. Nachádza sa tu najdlhší tunel v Chorvátsku Mala Kapela dlhý 5780 m a poplatok na tejto diaľnici je 157 kún, za osobné auto a za auto s prívesom alebo mikrobus zaplatíte 245 kún. Táto cesta je ale veľkým hitom posledných sezón, môžete predpokladať, že zvlášť v sobotu v sezóne v dopravnej špičke.

Ak volíte túto trasu, potom by sa dalo povedať, že ste trochu tradičnejšie, chcete si užiť krásu Plitvických jazier, a naviac ešte ušetríte za diaľnicu. Veľa ľudí dokonca ignoruje novú možnosť priamych diaľnic a jede si radšej užiť túto trasu.
Dopravné predpisy v Chorvátsku

Na prvom mieste je nutné spomenúť rozdiel medzi slovenskou a chorvátskou vozovkou. Týka sa to teda konkrétne živičného povrchu, ktorý má iné zloženie a jazda po ňom môže byť pre neskúseného vodiča nebezpečná. Napríklad pri jazde v daždi má vozovka rovnaké vlastnosti ako pri jazde na poľadovici. Riadenie teda vyžaduje väčšie sústredenie. Možno je to vozovkou, možno je to tým, že sú vodiči po dlhej jazde unavení. Možno aj tým, že naši vodiči v zahraničí sa málo boja postihov, ale pravdou je, že Chorváti si dosť sťažujú na to, ako zahraniční vodiči jazdia. Chorvátska dopravná polícia sa naozaj nehanbí skontrolovať Vás. Naopak radi kontrolujú aj zahraničných vodičov, takže sa radšej uistite, že máte všetky doklady v poriadku a pozrite sa na chorvátska cestné pravidlá. Každá nehoda na chorvátskom území znamená pre vás nepríjemnosť a rokovania na chorvátskom priestupkovom súde.

Pravidlá jazdy v obci

    Priestupok - Minimálna pokuta
    Prekročíte povolenú rýchlosť o 10 km / h - 300 kún
    Prekročíte povolenú rýchlosť o 10-30 km / h - 500 kún
    Prekročíte povolenú rýchlosť o 30-50 km / h - 700 kún
    Prekročíte povolenú rýchlosť o 50 km / ha viac - 2000 kún
    Dvakrát prekročíte rýchlosť 100 km / h - 3000 kún

Pravidlá jazdy mimo obce

    Priestupok - Minimálna pokuta
    Prekročíte povolenú rýchlosť o 10-30 km / h - 300 kún
    Prekročíte povolenú rýchlosť o 30-50 km / h - 500 kún
    Prekročíte povolenú rýchlosť o 50 km / ha viac - 2000 kún


Ostatné predpisy

Nezapnuté bezpečnostné pásy, pokuta 500 kún, tie sú povinné aj na zadných sedadlách, ak sú namontované.

Telefonovanie počas jazdy, pokuta 500 kún

Trasa Košice – Záhreb

Z východného Slovenska sa cesta do Chorvátska (na Záhreb) veľmi zjednodušila. Bez platieb za diaľnicu sa však nezaobídete. Maďari síce ceny v porovnaní s minulým rokom nezvýšili, no prešli na úplne no systém. Diaľničné známky nahradili elektronickou registráciou, takzvanými  e- Mátricami. Cena za 4-dňovú registráciu je 7,5 eura. Znamená to však, že na nálepky na Slovensku už nekúpite. Zaregistrovať sa môžete síce aj na niektorých hraničných prechodoch, no tu, ako napríklad v Rajke, môžete čakať aj pol hodiny v rade vo veľmi nedôstojných podmienkach. Platiť sa dá aj v eurách, korunách a dokonca českých korunách. V sezóne to musí byť časovo ešte oveľa náročnejšie. Komické je, že na cenníku vo viacerých jazykoch je slovo  „deň preložené ako „slnečný.“ Tiež sa pousmejete nad cenníkom toalety, keďže kurz slovenskej a českej meny je rovných 1 : 2.

Výhodnejšie je preto zaplatiť e-Mátricu na niektorej z veľkých púmp, kde vám tiež poslúžia eurá. Na registráciu potrebujete doklad od auta.

Z Košíc po Miškolc síce nie je diaľnica, no cesta je veľmi kvalitná s veľkým podielom úsekov s povolenou rýchlosťou až 110 km/h. Odtiaľ sa dostanete takmer prázdnou novou diaľnicou až do Budapešti. Cestu dlhú 170 km máte za sebou za hodinu a štvrť. V Budapešti však nastávajú prvé problémy. Na južný obchvat Budapešti M0 vedie po západnej strane nesmierne preplnený 6-kilometrový úsek plný semaforov a kamiónov. V nijakom prípade neprechádzajte Budapešťou v čase ranej zápchy. Cestu si naplánujte tak, aby ste tu prešli pred šiestou ráno alebo až po deviatej. Tak či tak vám prejazd maďarskou metropolou dlhý 50 km potrvá takmer hodinu.

Z Budapešti je opäť k dispozícii rýchla diaľnica až po Kerestúr za Balatonom. K hraničnému prechodu Letenyi-Goričan s Chorvátskom je to však ešte okolo 37 km starou cestou s obmedzenou rýchlosťou na 50 či dokonca 40 km/h. Keďže Maďari finišujú s posledným úsekom diaľnice, je stará cesta vo veľmi zlom stave. Samotný diaľničný prechod Létenyi – Goričan je už však vybudovaný v diaľničnom profile. Je však pravdepodobné, že aj tu sa pri výjazde zo Shengenu stretnete v sezóne s dlhšou hraničnou kontrolou. Tu si môžete zameniť eurá za kuny v kurze 1 Euro – 6,9 HRK (4,50 Sk za Kunu).

Pumpy na diaľniciach majú dostatočnú frekvenciu a nie je tu problém platiť za palivo či potraviny v eurách. Celý úsek Maďarska z Košíc má 500 kilometrov a dá sa bez väčších problémov aj s prestávkami absolvovať za šesť a pol hodiny. Pozor na políciu. Cestou z Košíc sa môžete stretnúť aj so štyrmi radarovými kontrolami. Potom už vychádzate na chorvátsku diaľničnú sieť. Do Záhrebu je to ešte 120 km, čo je hodina cesty, aj keď je diaľnica pomerne frekventovaná.


Záhreb  - Rijeka

Zo Záhrebu vedie diaľnica až do Rijeky. Napriek tomu sa môže práve tento 87-kilometrový úsek stať neuralgickým bodom cestou na Istriu. Zo Záhrebu je síce diaľnica vychádza v plnom profile, no s obmedzenou rýchlosťou na 100 km/h. Asi po dvadsiatich kilometroch začína úsek deviatich tunelov sprevádzkovaných len v jednom tubuse. Za tunelom Sleme Chorváti ešte len stavajú ľavý profil diaľnice, takže o zápchy tu určite nebude núdza. Podobná situácia tu bola už vlani. Nič nezmení ani fakt, že niektoré z tunelov budú dokončené ešte túto sezónu. Cesta na Istriu je preto pravdepodobne výhodnejšia predsa len cez  Rakúsko a potom slovinské úseky diaľnic (Gratz – Maribor – Ljubljana). Počítať treba aj s preplnenými čerpacími stanicami.


  {FB::COMMENTS}  

Orange Music Summer Domaša 2012

{FB::LIKE_BUTTON}

 "Domaša Fest" Orange Music Summer Domaša - 13.7 - 14.7 2012


O PODUJATÍ

"LETO V ZNAMENÍ ELÁNMANIE" - je slogan a zároveň najväčší ťahák letného festivalu Orange Music Summer. Dvadsaťpäť najväčších hitov slovenskej hudobnej legendy v podaní Vaša Patejdla, Jána Baláža, členov skupiny Starmania a hostí v exkluzívnej festivalovej šou ELÁNMANIA bude nepochybne jednou z hudobných udalostí roka, ktorá privedie festivalových návštevníkov do varu. Nie je náhoda, že organizátori tento dlho pripravovaný projekt získali práve pre sériu najväčších letných festivalov Orange Music Summer.

Ako je známe, skupina Elán zásadne na hudobných festivaloch neúčinkuje a v súčasnosti má v pláne už len niekoľko svojich rozlúčkových megakoncertov. To, že najväčšie hity ikony slovenskej populárnej hudby ožijú práve na festivaloch Orange Music Summer, je potvrdením nielen ich mena a pozície, ale tiež garanciou splnenia technických podmienok, ktoré sú na takýto ojedinelý projekt kladené. Diváci tak budú svedkami veľkolepej pódiovej šou umocnenej najkvalitnejšou zvukovou aparatúrou a úplne novým svetelným parkom, ktorý bude mať slovenskú premiéru práve na festivaloch Orange Music Summer.Osvedčená festivalová dramaturgia prináša okrem exkluzívnej ELÁNMANIE aj tradične to najlepšie zo slovenskej populárnej hudby na čele so skupinami IMT Smile, Polemic, Gladiator, Zuzana Smatanová, Peter Bič Project, Marián Čekovský so skupinou Vianočné trombóny, Helenine oči, Zoči Voči či A.M.O. Českú hudobnú scénu bude reprezentovať aktuálny strieborný slávik a v súčasnosti najzábavnejšia hudobná skupina Nightwork, ktorá si vybrala na slovenskú festivalovú premiéru práve sériu Orange Music Summer. Úvod každého festivalového dňa bude patriť talentovaným skupinám z domáceho regiónu, ktoré takto dostanú šancu a príležitosť na prezentáciu pred početným publikom. Celkovo sa na každom zo štyroch festivalov predstaví 50 interpretov a 200 účinkujúcich.LOKALITA

OMS Domaša na Novej Kelči !!!
Úvodný diel tohtoročnej festivalovej série Orange Music Summer štartuje už o pár dní na Domaši, v stredisku Nová Kelča. V novom, útulnom areáli nájdu návštevníci dostatočný počet miest na stanovanie i parkovanie. Obec nainštalovala nové osvetlenie a vysoký štandard spĺňajú aj novovybudované sociálne zariadenia s toaletami a sprchami. Spolu s festivalovým CBA marketom tak návštevníci nájdu v areáli všetko potrebné.
PROGRAM

PIATOK

ELÁNMANIA - Vašo Patejdl & Jano Baláž a Starmania v špeciálnom programe. Najväčšie hity skupiny Elán.
Heľenine oči
Gladiator
Zoči voči
Juraj Zaujec
Tučnolist
Sunlips
Rock Reunion
My Way
Out Of Control
4 Others
Yellowee
The Now
Velvet Stone

SOBOTA

IMT Smile
A.M.O.
Marián Čekovský & Vianočné trombóny
Peter Bič project
Stoi čo Stoi
Reverz Park
Unisex
Lampions
Michaella
Vaola
No Frost
Neverback
K.T.M.
Kitys
Frequency
VSTUPENKY

Hudobné festivaly Orange Music Summer vychádzajú v ústrety hudobným fanúšikom priateľskou cenou vstupného. Prvých tisíc vstupeniek na všetky štyri podujatia odštartovalo v predpredaji za 9,90 EUR, čo v rámci Slovenska predstavuje bezkonkurenčne najnižšiu cenu na podobné podujatia. Cena vstupeniek sa bude ešte zvyšovať. Organizátori pamätajú aj na rodiny. Deti s výškou do 130 cm majú na hudobný festival vstup zdarma.

Vstupenky na najväčší hudobný festival už v predaji v sieti Ticketportal!
Prvých 1.000 vstupeniek len za cenu 9,90 €. Cena sa bude neskôr zvyšovať.

www.ticketportal.sk
zdroj: www.domasafest.sk

{FB::COMMENTS}

Falošné zbierky v uliciach mesta Vranov{FB::LIKE_BUTTON}

S odhodlaním pomáhať ľudom v núdzi prichádza aj riziko a teda šanca pre podvodníkov, ktorí neváhajú zneužiť dôveryhodnosť tých občanov, ktorí chcú pomôcť. Mestská polícia vo Vranove nad Topľou prichytila dvoch rumunských podvodníkov vykonávajúcich verejnú zbierku pre hluchonemých, bez náležitých povolení pre vykonávanie verejnej zbierky. Dôveryhodnosť vranovčanov im priniesla 200 eur do vlastného vrecka.
Preto je viac než dôležité, aby sme upozornili na problematiku verejných zbierok a zabránili tak podvodníkom zneužívať ľudí a systém. Preto zdôrazňujeme, že každá organizácia vykonávajúca verejnú zbierku, musí mať tlačivo s povolením od mesta. Tento doklad má občan právo pýtať od kohokoľvek, kto zbierku vykonáva. Preto hlavne z dôvodu istoty, že Váš príspevok poputuje do správnych rúk, neváhajte požiadať o preukázanie povolenia. Postup pri konaní verejných zbierok je upravený zákonom č. 63/1973 Zb. o verejných zbierkach a o lotériách a iných podobných hrách v znení neskorších predpisov a nájdete ho na stránke Ministerstva vnútra SR: http://www.minv.sk/?informacie-o-povolovani-konania-verejnych-zbierok

Náčelník Mestskej polície vo Vranove nad Topľou Jozef Uhlík.

{FB::COMMENTS}   

Odovzdanie ceny - romantický pobyt v Tatrách! K výhre srdečné blahoželáme!


{FB::LIKE_BUTTON}     Výhercovia súťaže:

Marcela Šalátová a Rastislav Román, Dlhá 53, 094 13  Sačurov

{FB::COMMENTS}    

Súžaž v aranžovaní kvetov6. júna 2012 sú všetci priaznivci a obdivovatelia kvetinového aranžérskeho umenia pozvaní na Súťaž v aranžovaní kvetov, ktorá prebehne  o 9, 30 hod v Centre voľného času.

Ďalšie úspechy pre TK – DYNOV dňoch 11. – 13. 5. 2012 sa vyše 700 tanečníkov z celého Slovenska stretlo v Bratislavskom Istropolise, aby predviedli svoje tanečné umenie v disciplínach DISCO DANCE a STREET DANCE  SHOW. Medzi nimi už tradične nechýbala výprava z nášho mesta  - reprezentanti Tanečného klubu  DYNO.

7 členná odborná porota, medzi ktorou bol aj známy choreograf a tanečník Jaroslav Bekr a medzinárodná porotkyňa Ivana Kicikoleva, ocenila výkony našich „Dynákov“ krásnym umiestnením. S choreografiou „SNOWMAN BIRTHDAY“  - 2. miesto a choreografiou „WHO´S THE BOSS?“ – 6. miesto získali nomináciu na Majstrovstvá sveta a Európy, ktoré sa budú konať 14. – 17. 6. 2012 v Ústi nad Labem.

Všetkým tanečníkom ďakujeme za vzornú reprezentáciu a držíme prsty na medzinárodnom šampionáte!


Vedenie TK - DYNO


Pomoc v núdzi

POMOC V NÚDZI

Najčastejšou príčinou náhlej smrti u dospelých je v 80% prípadoch zlyhanie srdca.

Náhle zastavenie krvného obehu je najčastejšou príčinou smrti v Európe, pričom postihuje 700 000 ľudí ročne. Pri tejto zástave prestáva srdce prečerpávať krv cez životne dôležité orgány a tie začínajú zlyhávať. Mozog vydrží bez kyslíka najviac 4 - 5 minút.

AED -  A-utomatický E-xterný D-efibrilátor. Ide o prístroj, ktorý je určený do rúk širokej laickej verejnosti. Pomáha pri resuscitácii a môže aplikovať elektrické výboje až do príchodu záchrannej zdravotnej služby (ZZS). Je schopný pomocou elektrického výboja obnoviť správny srdcový rytmus. Jeho použitím sa zvyšuje počet zachránených ľudí s náhlou zástavou krvného obehu v teréne až na 75%.

  Zachraňuje tisícky životov!!!

Prístroje AED sú v krajinách Európy a USA rozmiestňované na miestach s väčším výskytom osôb, ako sú železničné a autobusové stanice, letiská, obchodné a zábavné centrá, športoviská, školy, banky, úrady, hotely, výrobné závody a podobne.
Využite ponúkanú možnosť zúčastniť sa záchrany života!

Spoločnosť POMOC v NÚDZI s.r.o. organizuje verejnú zbierku na nákup prístroja AED /defibrilátora/ pre obyvateľov Mesta Vranov nad Topľou. Prístroj bude umiestnení vo vozidle hliadky Mestskej polície a tak bude umožnený takmer okamžitý prístup k prístroju pre všetkých obyvateľov nášho mesta. Prístroj bude umiestňovaný aj pri organizovaní rôznych kultúrnych a športových podujatí masového charakteru.
Zúčastniť sa tejto verejnej zbierky konanej v zmysle Zákona SNR 63/1973 Z.z. a povolenej rozhodnutím Obvodného úradu vo Vranove n.T. č.ObU-VT-OVVS-2012/00560-02 je možné viacerými spôsobmi, a to:


1.    zasielaním peňažných prostriedkov na účet 4005978401/7500  vedený v ČSOB a.s. s uvedením variabilného symbolu „159“ 

2.    anonymným prispievaním do uzavretých a zapečatených pokladničiek, prostredníctvom našich poverených pracovníkov, ktorí Vás za týmto účelom oslovia.

3.    transparentne prostredníctvom zbieracích listín, kde poverený pracovník zapíše Vaše meno a sumu, ktorú ste na účel zbierky odovzdali.   
Všade tam, kde je človek, je miesto pre dobrý čin.

Lucius Annaeus Seneca


Súťaž o wellness pobyt v Tatrách


Máj je mesiac lásky a práve preto redakcia info Vranov v spolupráci s Hotelom Forton Stará Lesná vyhlasuje exkluzívnu súťaž o romantický wellness pobyt pre 2 osoby v 3-hviezdičkovom Hoteli Forton *** v Tatrách.

Stačí ak máte viac ako 18 rokov a chuť súťažiť o  dva dni v nádhernom prostredí Tatier. Neváhajte a zašlite fotografiu na ktorej ste so svojou polovičkou na e-mailovú adresu sutaz@infovranov.sk, a tá najromantickejšia spomedzi všetkých súťažiacich vyhráva!

Mená výhercov nájdete aktuálne 1. júna na webovej stránke www.infovranov.sk, vo výtlačku, však až v júlovom čísle z dôvodu  termínu uzávierky 17. mája, čo by mohlo ukrátiť súťažiacich o celých 14 dní. Veľa šťastia!Ochrana ovzdušia v meste Vranov

 

Mesto Vranov nad Topľou  sa v roku 2009 na základe výzvy Ministerstva životného prostredia SR, zapojilo do operačného programu Životné prostredie, prioritná os: Ochrana ovzdušia a minimalizácia vplyvov zmeny klímy, názov projektu: Ochrana ovzdušia v meste Vranov nad Topľou, ktorý bol mestu schválený.

V rámci toho projektu mesto zakúpilo strojné vybavenie – čistiacu techniku  v zložení: kompaktný zametač (malý zametač): LADOG v cene 228 504 €, veľký zametač Mercedes Atego v cene 275 700 €, malý polievaci voz Mercedes UNIMOG v cene 287 520 € a veľký polievací voz Mercedes Axor v cene 168 300 €. Keďže ide o najmodernejšiu čistiacu techniku, jej úlohou nebude len dôkladnejšie a šetrnejšie čistenie cestných komunikácií a to predovšetkým vďaka dôslednému odstráneniu posypového materiálu, ale má aj šetriť ovzdušie v našom meste, kedže spĺňa všetky prísne stanovené emisné normy. Vo všetkých týchto vozidlách je monitorovací systém na ich on-line sledovanie pomocou GPS systému. Projekt bol financovaný z prostiedkov EU EU  95% z celkových oprávnených nákladov t.j. 908 564,76 €, mesto vyfinancovalo z vlastných prostiedkov 47 819,20 €. Celkové náklady na tento projekt sú 991 024,96 €.

Čistenie ciest a ulíc mesto momentálne zabezpečuje svojpomocne, kedže spoločnosť ktorá zabezpečovala túto službu je v konkurze a nová spoločnosť sa momentálne ešte rozbieha. Je to síce provizórne riešenie, no finančná situácia mesta nie je ružová. Tento spôsob je najekonomickejší. V budúcnosti nám túto službu bude zabezpečovať novovzniknutá s.r.o., pomocou už spomínanej novej techniky.


Súťaž "Naši susedia"


 Mesto Vranov nad Topľou spoločne s poľským partnerom mestom Rzeszów v roku 2009 vstúpil do spoločného projektu obnovy, dobudovania a modernizácie svojich kultúrnych stánkov. Projekt zameraný na nadviazanie spolupráce na poli kultúry a zachovanie kultúrneho dedičstva nesie názov Ochrana kultúrneho dedičstva historických regiónov Zemplína a Rzeszowského vojvodstva, tradícia - súčasnosť – budúcnosť bol spolufinancovaný Európskou úniou z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátnym rozpočtom v rámci programu cezhraničnej spolupráce Poľsko – Slovenská republika 2007-2013“.

Počas tejto cezhraničnej spolupráce sme od roku 2010 zrealizovali viacero spoločných neinvestičných aktivít. Naše partnerstvo pokračuje aj po ukončení projektu čoho výsledkom je  doteraz 17 zrealizovaných spoločných podujatí. Práve posledné z nich pripravil v piatok 30. marca 2012 náš poľský partner na pôde MDK  v Rzeszowe, kde slávnostne otvoril výstavu II. Medzinárodnej výtvarnej súťaže s názvom "Naši susedia“.

Výtvarné práce na tému „Ľudové kroje“ mohli do súťaže zasielať žiaci základných a stredných škôl z Podkarpatského vojvodstva /Poľsko/  a z Prešovského kraja /Slovensko/. Možnosť prihlásiť svoje výtvarné práce do tejto súťaže využilo 394 žiakov z Poľských a 226 zo Slovenských škôl. Svoju kreativitu, zručnosť a nadanie  vo výtvarných prácach ukázali aj žiaci  vranovských škôl:

ZŠ Lúčna, ZŠ Juh, ZŠ Sídlisko II., ZŠ Bernolákova, SZUŠ odbor výtvarný, CZŠ sv. Dominika Savia, SOŠ Alexandra Dubčeka ale aj ZŠ v  Sečovskej Polianke a Banskom. Za to, že naše mesto úspešne reprezentovali im srdečne ďakujeme.

Po vzhliadnutí 620 výtvarných prác  sa porota rozhodla oceniť v troch vekových kategóriách 93 víťazných prác /  61 prác z Podkarpatského vojvodstva a 32  z Prešovského kraja /.   Zaujímavé ceny a čestné uznania odovzdala porota autorom víťazných prác priamo na slávnostnom programe spojenom s otvorením výstavy. Za účasti autorov výtvarných prác, ich rodičov, učiteľov a prizvaných hostí  ju spoločne otvorili riaditelia oboch kultúrnych stánkov Ing. A. Kobielsky riaditeľ MsDK vo Vranove n. T. a Bogusław Tomczak riaditeľ MDK v Rzeszowe.

Z našich škôl získala v tejto medzinárodnej súťaži čestné uznanie v I. kategórii 7-10 rokov žiačka ZŠ Lúčna Viktória Durkajová pod odborným dohľadom  Daniely Melkovej, v III. kategórii 15-18 rokov žiačka SOŠ Alexandra Dubčeka Anna Durkošová pod odborným dohľadom Márie Koščovej a čestné uznanie získala aj žiačka S-ZUŠ odbor výtvarný Kristína Olejárová pod odborným dohľadom Márie Križalkovičovej. Do výstavy sa dostali nielen víťazné práce ale aj práce, ktoré síce  ocenenie nezískali ale porotu veľmi zaujali. Medzi ne patrili  práce  žiakov ZŠ Lúčna Alexa Gajdoša / učiteľka  Mária Komarová/ a  žiačky Ley Belent-Novákovej  / učiteľka Daniela Melková/ ,  práca  žiačky  SOŠ  Alexandra Dubčeka - Miriam Červelákovej /učiteľka  Martina Koščová / a práca Radoslavy Hanusinovej zo ZŠ Sečovská Polianka /učiteľka Marta Kočišová/.

 

Výstava fotografií FOTO INSPIRATION

Sprievodným podujatím tejto súťaže bolo aj otvorenie výstavy fotografií študentov 3. a 4. ročníka  odboru propagačná grafika SOŠ Alexandra Dubčeka vo Vranove n. T. s názvom  FOTO INSPIRATION. Strednú odbornú školu na nej zastupovala hlavná majsterka  Bc. Mária Tatrayová.  Nevšedný pohľad na ľudí, zvieratá, ale aj veci zvečnené na fotografiách, majú možnosť od dnes vidieť aj žiaci Rzeszowských základných a stredných škôl.

Pozvánka na zasadnutie mestského zastupiteľstva

Primátor mesta Vranov nad Topľou
Ing. Ján RaganP O Z V Á N K A


V súlade s § 13 ods. 4. písm. a) Zákona SNR č. 369/90 Zb. o obecnom zriadení,
v znení neskorších predpisov, zvolávam
16. zasadnutie mestského zastupiteľstva, ktoré sa uskutoční
dňa 26. 04. 2012 (štvrtok) o 14.00 h.
vo veľkej zasadačke Mestského úradu vo Vranove nad Topľou

Program rokovania:

1. Otvorenie

2. Informácia o plnení uznesení MsR
Predkladá: Mgr. Andrej Krišanda, prednosta MsÚ

3. Majetkové otázky
Predkladá: Ing. Marián Onderko, vedúci oddelenia mestského majetku

4. Vyňatie majetku zo správy MsBP
Predkladá: Ing. Onderko, vedúci oddelenia mestského majetku

5. Správa o výsledkoch vykonaných kontrol k 30.03.2012
Predkladá: Ing. Mária Tužáková, hlavná kontrolórka mesta

6. Delegovanie zástupcu mesta do Rady školy za ZUŠ
Predkladá: PaedDr. Lapčáková, vedúca školského úradu

7. Informácia o procese digitalizácie kina Mladosť v MsDK
Predkladá: Ing. Kobielsky, riaditeľ MsDK

8. Schválenie spolufinancovania projektu z fondov Európskej únie:
Kultúra bez hraníc z programu cezhraničnej spolupráce PL-SK 2007-2013
Predkladá: Ing. Kobielsky, riaditeľ MsDK

9. Návrh na použitie erbu mesta Vranov nad Topľou
Predkladá: Ing. Gáliková, vedúca oddelenia organizačného a sociálnych služieb

10. Rôzne

11. Ukončenie
zdroj: www.vranov.sk


Deň narcisovLIGA PROTI RAKOVINE SR, Brestová 6, 821 02 Bratislava

tel.:02/52921735, fax: 02/20812047, email: lpr@lpr.sk„13. apríla môže pomôcť každý“

V piatok, 13. apríla, stretnete v uliciach miest a obcí po celom Slovensku dobrovoľníkov Ligy proti rakovine, ktorí sa pri Vás pristavia, ponúknu Vám žltý jarný kvet a Vy už budete vedieť, že je tu DEŇ NARCISOV – 16-ty ročník jedinej verejno-prospešnej finančnej zbierky Ligy proti rakovine.

V tento deň bude celú verejnosť spájať nielen narcis – symbol zbierky, ale aj headline: „13. apríla môže pomôcť každý“
Snahou Ligy proti rakovine je prostredníctvom tohto odkazu poukázať na fakt, že za šestnásť  rokov sa Deň narcisov stal nielen zbierkou s dlhou tradíciou, ale zároveň dňom, ktorý spája ľudí v myšlienke spolupatričnosti a pomoci.

Ak si práve v tento deň pripnete na odev narcis, vyjadríte spolupatričnosť s onkologickým pacientmi. Ak aj prispejete, svojím dobrovoľným finančným príspevkom zároveň pomôžete mnohým, ktorí s ochorením bojujú.

Do tohtoročného Dňa narcisov sa zapojí 16 273 dobrovoľníkov označených identifikátormi v podobe bubliny žlto – zeleno – červenej farby s kvetom narcisu vo vnútri, číslom dobrovoľníka a názvami „dobrovoľník“ a „Deň narcisov 2012“. Druhým identifikačným prvkom bude papierová pokladnička žltej farby potlačená narcismi, logom Ligy proti rakovine a označením Deň narcisov 13. apríla 2012. Každá pokladnička bude prelepená ochrannými nálepkami bielej farby s číslom účtu Dňa narcisov.
Jednotlivé identifikačné prvky sa každý rok menia, aby neboli napodobňované, či zneužité. Prosíme všímajte si ich.

Pridať sa a podporiť Deň narcisov je možné viacerými spôsobmi
•    dobrovoľným finančným príspevkom na účet zbierky č. 2629740400/1100,
•    dobrovoľným finančným príspevkom do pokladničiek dobrovoľníkov priamo v deň zbierky – 13. apríla 2012,
•    zaslaním SMS* s ľubovoľným textom na číslo 848 v sieti všetkých mobilných operátorov v termíne od 2. do 16. apríla 2012.

* Cena 1 SMS je 2 €. Operátori odvedú na zbierku celú túto sumu a samotné zaslanie SMS zákazníkovi nespoplatňujú.
Projekty podporované zo Dňa narcisov
Liga proti rakovine používa finančné prostriedky vyzbierané počas Dňa narcisov na realizáciu a financovanie projektov i programov pre onkologických pacientov, na vzdelávanie a prevenciu, ale aj na podporu klinických a výskumných projektov.
Ku konkrétnym projektom a aktivitám zrealizovaným alebo podporeným v minulom roku patria:
•    Rekondičné pobyty a Relaxačné týždňovky pre onkologických pacientov
•    Tábory pre detských onkologických pacientov
•    Programy vzdelávania mladých /Onkologická výchova na školách/

•    Preventívne a informačné materiály, ktoré LPR distribuuje do zdravotníckych zariadení, nemocníc, individuálnym záujemcom
•    Projekty pre hospice a nemocnice za účelom pomoci pri zlepšovaní kvality života onkologických pacientov či skvalitnenia paliatívnej a hospicovej starostlivosti
•    Klinické a výskumné projekty
•    Nový projekt – „Psychosociálna starostlivosť v regiónoch“ zabezpečovaná priamo v zmluvných nemocniciach a ambulanciách

Vďaka Dňu narcisov sme pomohli rozbehnúť projekt bezplatnej prepravy detských pacientov na východe Slovenska (v spolupráci so Svetielkom pomoci n.f.), onkologickým pacientom poskytujeme široké spektrum bezplatných služieb v Centrách pomoci v Bratislave, Martine a Košiciach, ubytovacie zariadenia pre rodičov hospitalizovaných detských onkologických pacientov poskytli v minulom roku prístrešie 362 rodičom.

Súhrnná informácia o jednotlivých zrealizovaných a podporených projektoch v minulom roku sa nachádza aj v letáčiku Dňa narcisov, ktorý budú rozdávať dobrovoľníci Ligy proti rakovine v piatok 13. apríla.
 
ĎAKUJEME!

www.lpr.sk
www.facebook.com/ligaprotirakovine

Verejná súťaž - vytvorenie loga OO CR HZaHŠ
Oblastná organizácia cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš (OO CR HZaHŠ) vypisuje verejnú súťaž na predloženie grafického návrhu na vytvorenie loga OO CR HZaHŠ.

Predmet súťaže:

„Vytvorenie loga OO CR HZaHŠ“


Požiadavky na logo:

Logo má vystihovať daný región, prípadne 4 okresy, ktoré tento región tvoria – t.j. Humenné, Snina, Vranov a Medzilaborce. Logo by malo pomôcť lepšie identifikovať aktivity v oblasti cestovného ruchu podporované OO CR HZaHŠ a má mať moderný charakter s dôrazom na jednoduchú identifikáciu. Tvorba loga je jednou z aktivít projektu financovaného Ministerstvom dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.

Súťaž je určená najmä profesionálnym grafickým dizajnérom alebo výtvarníkom, grafickým štúdiám, študentom grafického dizajnu a pod.


Organizácia súťaž:

1. Súťažiaci posielajú maximálne dva návrhy loga. Pripúšťa sa farebný aj čiernobiely variant. Každý návrh bude dodaný v tlačenej podobe v dvoch veľkostiach: plný formát A4, a najmenšia autorom odporúčaná veľkosť – taktiež na formáte A4. Každý návrh bude na zadnej strane označený menom autora, alebo názvom spoločnosti a identifikačnými údajmi.

2. Porota vyberie z prijatých návrhov jeden víťazný návrh

3. Súťažné návrhy musia byť do termínu uzávierky doručené v zalepenej obálke s označením „SÚŤAŽ LOGO OO CR HZaHŠ“ poštou alebo osobne na adresu:

Oblastná organizácia cestovného ruchu
Horný Zemplín a Horný Šariš
Kukorelliho 34
066 28 Humenné
Posudzovanie súťažných návrhov:

Všetky doručené návrhy budú predmetom hodnotenia poroty. Porota bude delegovaná predsedníčkou predstavenstva OO CR HZaHŠ z členov organizácie. Porota svoju prácu začne bezprostredne po uzávierke súťaže a návrhy vyhodnotí do 30 dní od uzávierky súťaže.

Vypisovateľ súťaže si vyhradzuje právo zrušiť súťaž, ak porota zistí, že prihlásené návrhy nie sú na dostatočnej kvalitatívnej úrovni.


Odmena za najlepšie návrhy:

Víťazný návrh - 500 EURTermín doručenia návrhov – uzávierka súťaže

Dňa 5.9.2012 do 12.00 hod. (rozhoduje pečiatka z podateľne MsÚ Humenné). Návrhy doručené po tomto termíne nebudú prijaté.
Informácie – kontakt

Ing. Marta Mrázová, výkonná riaditeľka OO CR HZaHŠ, tel.: 0917 750 687, e-mail: marta.mrazova@snina.sk , oocr@humenne.sk ,


zdroj: www.vranov.sk
    {FB::LIKE_BUTTON}
    {FB::COMMENTS}  
<< 1 2 3 4 5 >>