Deprecated: Function split() is deprecated in /www/i/n/u42781/public_html/functions/fce_content.php on line 15
Šport | InfoVranov.sk
autokepaspravy info vranov
Úvod / Šport

Šport


Športové možnosti - leto    {FB::LIKE_BUTTON}

Mestská športová hala


Mestská športová hala je verejnosti prístupné zariadenie, účelovo určené na realizáciu športových podujatí.

Adresa: Dr. C. Daxnera č. 86, 093 16 Vranov nad Topľou

Kontakt: tel. 057 / 48 80 194, 0915 934 928, e-mail: msh@vranov.sk

Prevádzková doba: denne od 06.45 hod. - do 22.00 hod.


V objekte sú poskytované služby:

    telocvičňa vrátane hracej plochy, šatní a spŕch
    posilňovňa
    relaxačný bazén
    sauna
    masérske služby
    ubytovanie so spoločnou kuchynkou

Prevádzka mestskej športovej haly:

    Mestskú športovú halu je možné využívať len na organizované športové podujatia. Osoby mladšie ako 18 rokov môžu v športovej hale vykonávať športové aktivity len pod odborným pedagogickým, alebo trénerskym dozorom osoby staršej ako 18 rokov.
    Mestská športová hala sa poskytuje záujemcom odplatne na základe dohody uzatvorenej so správcom.

Čas vyhradený pre verejnosť:

    pondelok - piatok od 20.00 do 22.00 hod.
    sobota - od 19.00 do 22.00 hod.
    nedeľa - od 15.00 do 22.00 hod.Prevádzková doba:

Párny týždeň:

    pondelok - 13.00 - 21.00 hod.
    utorok - 13.00 - 21.00 hod.
    streda - 13.00 - 21.00 hod.
    štvrtok - sanitárny deň
    piatok - 13.00 - 21.00 hod.

Nepárny týždeň:

    pondelok - 08.00 - 16.00 hod.
    utorok - 08.00 - 16.00 hod.
    streda - 08.00 - 16.00 hod.
    štvrtok - sanitárny deň
    piatok - 08.00 - 16.00 hod.zdroj: www.vranov.sk{FB::COMMENTS}

Výsledky volejbal žiaci a kadeti
Výsledky žiaci:

Humenné B - Vranov nad Topľou - 3:0 (11,18,20), 3:0 (24,20,21)Výsledky kadeti:

Vranov nad Topľou - Stará Ľubovňa - 3:0(16,24,15), 3:0(16,21,19)


Rybáriková suverénne do osemfinále dvojhry v MemphiseMagdaléna Rybáriková (SR-7) - Stéphanie Foretzová-Gaconová (Fr.) 6:3, 6:1

MEMPHIS 18. februára (SITA) - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková nasadená ako siedma zvíťazila v nedeľňajšom zápase 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA US National Indoor Tennis Championships v americkom Memphise (International, dotácia 235 000 USD, tvrdý povrch Latex-ite v hale) nad Francúzkou Stéphanie Foretzovou-Gaconovou suverénne 6:3, 6:1. V osemfinálovom 2. kole si zmeria sily s domácou Lauren Davisovou.

Dvadsaťštyriročná piešťanská rodáčka Rybáriková, v okamihu stretnutia 61. v renkingu, je víťazkou tohto turnaja zo sezóny 2011. Vlani už v 1. kole nestačila na Američanku Jamie Hamptonovú. Proti skúsenej 31-ročnej Foretzovej-Gaconovej (v nedeľu 104. v hodnotení) upravila v bilancii zo vzájomných duelov už na 4:0, vlani ju zdolala na podujatí ITF vo francúzskom Poitiers zhodou okolností takisto 6:3, 6:1.

Dvojhra - 1. kolo:
Magdaléna Rybáriková (SR-7) - Stéphanie Foretzová-Gaconová (Fr.) 6:3, 6:1

zdroj: (SITA)

Michal Ivančo získal titul Majstra sveta FISTC               Členovia PRIMA Siberian Husky klub Vranov n/T  sa  zúčastnili v minulých dňoch Majstrovstiev sveta FISTC v Rakúskom Neukirckene  / 22 – 24 2.2013/ a Majstrovstiev Európy WSA v Nemeckom Haiudmuhle /15 – 17.2.2013/. Na týchto pretekoch Michal Ivančo v kategórii SKJ 1 /beh na bežkách s jedným psom/ získal  v Rakúskom Neukickene titul  Majstra sveta a v Nemeckom Haiudmuhle obsadil 3.miesto.

              Majstrovské podujatia sa skladajú z troch súťažných dni. Trať merala 12,5 km. Na Majstrovstvách Európy WSA v Nemeckom Haidmuhle bol Michal Ivančo po prvom dni na druhom mieste, keď na prvého strácal 35 sek. V druhom súťažnom dni tesne pred štartom prišla náhla zmena počasia, keďže sme už nestihli prevoskovať  lyže tak na trati sa to odrazilo a Michal Ivančo klesol na 3.miesto. Najlepšie na zmenu oteplenia zareagovala Švajčiarska reprezentácia. Jej reprezentant sa dostal na prvé miesto. Posledný deň, bolo počasie kolísavé takže na štart sme nastupovali udržať si aspoň tretie miesto. Na trati podal celkovo najlepší výkon Michal Ivančo ale na lepšie ako 3.miesto to už nestačilo na druhého Švajčiara stratil 18 sekúnd a na prvého 1:14 sek. Pre Michala Ivanča to bola prvá medaila na snehu.
Hneď nasledujúci týždeň cestoval Michal Ivančo na Majstrovstvá sveta  FISTC do Rakúskeho Neukickene. Bol to náhradný termín za Donovaly  ,ktoré sa u nás zrušili. V Rakúsku sa pretekalo na 13,3 km dlhej trati. Trať bola dosť náročná keďže sa križovala s troma prechodmi cez cestu a popri trati viedla aj bežkárska trať takže psi mali problém sa niekedy na trati udržať. Nakoniec po prvom dni mal Michal Ivančo náskok 40 sek. Do druhého dňa nastupoval Michal Ivančo s náskokom 40 sekúnd  a s odhodlaním udržať prvé miesto. Nakoniec sa to podarilo ale Igor Štefan stiahol trochu náskok a do posledného dna už som nastupoval iba s 29 sekundovým náskokom. Posledný deň som udržal náskok a získal titul Majstra sveta FISTC.
V Nemeckom Haiudmuhle nás reprezentoval i aj ďalší naši pretekári  v kat. D1 /záprah s dvoma psami/ vo veľmi silnej kategórii  obsadil Igor Pribula 9.miesto a Samuel Matanin v tej istej kategórii obsadil 18.miesto. Pretekalo sa na 5,2 km trati
V dňoch 22 – 24.2.2013 na Európskom pohári v Zuberci nás reprezentoval Igor Pribula, keď v kategórii D1 obsadil veľmi pekné 3.miesto.
 


FUTBAL: KENO 10 III. liga - FC Lokomotíva Košice - Vranov nad Topľou

FC Lokomotíva Košice - MFK Vranov nad Topľou 0:2 (0:1)

Futbal - Keno 10 III. liga - skupina Východ - 24. kolo:
FC Lokomotíva Košice - MFK Vranov nad Topľou 0:2 (0:1)
Góly: 44. Streňo, 59. Turcovský, rozhodoval: Mojsej, 150 divákov

Zdroj: SITA

HOKEJ-MS: Slováci nenastupujú proti Fínom v pozícii favorita

Hokejové reprezentácie Slovenska a Fínska sa len druhýkrát v histórii stretnú vo vyraďovacích bojoch majstrovstiev sveta. V Helsinkách proti sebe nastúpia vo štvrtok 16. mája od 17.30 SELČ vo štvrťfinále 77. svetového šampionátu. V Hartwall Areene sú favoritmi domáci, ktorí vyhrali prvý vzájomný súboj v základnej skupine 2:0. Slováci však boli vtedy Suomi viac ako vyrovnaným súperom. Fíni postúpili do štvrťfinále ako víťaz základnej skupiny, Slováci si účasť vybojovali zo štvrtého miesta až vďaka utorkovému víťazstvu nad USA (4:1). "Na týchto majstrovstvách sveta sme boli raz hore, potom zasa dole. Je to dosť kolísavé. Možno tie výkony neboli až tak nevyrovnané, ale nedávali sme góly. Máme šancu uspieť proti každému súperovi. Tento turnaj je veľmi vyrovnaný," uviedol brankár Rastislav Staňa.
  V porovnaní s minulosťou je fínsky tím výrazne omladený a navyše mu chýbajú hráči zo zámorskej NHL. Od začiatku šampionátu bol k dispozícii len útočník Phoenixu Lauri Korpikoski, v pondelok ho doplnil Mikael Granlund z Minnesoty. Tréner Jukka Jalonen vyskladal mužstvo predovšetkým z hráčov z fínskej SM-Liigy, ktorých doplnil deviatkou z Kontinentálnej hokejovej ligy. Zastúpenie má aj najvyššia švédska súťaž. Ak sa nepočíta "výlukový" ročník 2004/2005, Fíni majú najnižší počet hokejistov z NHL a najviac z domácej SM-Liigy v 21. storočí. "S Fínmi sme už odohrali dobrý zápas. Nemáme čo stratiť. Štvrťfinále s domácim tímom si musíme poriadne užiť. Bude to pre všetkých fantastický zážitok. Hrali sme s nimi vyrovnané zápasy aj v minulosti. Dôležité je, aby nám neušiel začiatok. Ak sa nám vydarí, potom ich môžeme potrápiť. Budeme sa snažiť rovnako ako v zápase s USA," myslí si Rastislav Staňa.
  Fíni sa už tradične opierajú o výkony gólmanov, ich brankárska škola patrí medzi najlepšie na svete. Na šampionáte sa vo veľmi dobrom svetle prezentujú Joni Ortio z IFK Helsinki a Antti Raanta z Pori, ktorý zažiaril aj proti Slovensku. Medzi korčuliarmi je viacero debutantov na MS. V defenzíve sú oporami traja majstri sveta z Bratislavy 2011 Lasse Kukkonen, Sami Lepistö a Ossi Väänänen. V ofenzíve chýba rodený strelec, ale gól dokáže streliť každý z hráčov. Suomi sa opierajú predovšetkým o výkony prvého útoku Janne Pesonen, Petri Kontiola a Juhamatti Aaltonen, ktorý sa presadil vždy v rozhodujúcich okamihoch zápasov.
  Slováci sa s Fínmi doteraz stretli dvadsaťšesťkrát, ale vyhrali len päť duelov. Trikrát sa tím spod Tatier tešil na majstrovstvách sveta. Naposledy však Slovensko zdolalo Fínsko ešte 28. apríla 2004 v Ostrave na svetovom šampionáte (5:2). Zatiaľ posledným slovenským strelcom do fínskej siete bol Marián Gáborík, ktorý sa presadil 7. mája 2011 v Bratislave. Gól dal v 17. min, odvtedy sa slovenskí strelci 163 minút nevedia presadiť proti fínskym brankárom. "Na semifinále nemôžeme myslieť, ale určite chceme štvrťfinále vyhrať. Ak existuje šanca, prečo by sme ju nemali využiť. Nenastupujeme v pozícii favorita, súpera môžeme potrápiť. Táto pozícia nám vyhovuje," doplnil Rastislav Staňa.

Zdroj: SITA

Ďalšie víťazstvo teamu Box Club Global Východ


V dňoch 24.5-26.5.2013 v Novom Meste nad Váhom sa konali Majstrovstvá Slovenska v boxe staršieho dorastu, od 17-18 rokov,
Stanislav Olšav vo váhe 64kg,potvrdil momentálne najlepšieho boxera na Slovensku v tejto kategórii deklasoval suverejným spôsobom všetkých svojich súperov až do finále a stal sa Majstrom Slovenskej republiky.
Marián Džupka vo váhe 75kg,ako 15-ročný dostal výnimku štartovať na majstrovstvách starších dorastencov, tento talent sa prebojoval do finále, kde podľahol  súperovi veľmi tesným pomerom ,obsadil druhé miesto a stal sa vicemajstrom Slovenskej republiky "striebro v hodnote zlata". Čakame na nomináciu na blížiace sa Majstrovstvá sveta mladšieho dorastu v ukrajinskom Kyjeve.
Ďakujeme za podporu.

Tréner/Martin Gajdoš

Na fotke z ľava: Stanislav Olšav, Martin Gajdoš, Marián Džupka

Návrat za bežeckými podujatiami a 4 až 5 kolom PATRIOT Vranovskej bežeckej ligy 2013

V konkurencií 51 bežcov sa nestratili ani bežci nášho okresu ,ktorý prišli zbierať body do ligy. Pretekalo sa v celkom príjemnom počasí , keď bežcom znepríjemňoval bežecký výkon celkom silný protivietor. Najlepšie skončil Michal Ivančo ,ktorý skončil na 5.mieste v absolútnom poradí a v kat. B obsadil 2.miesto. Ďalšie umiestnenie ešte v najlepšej trojke dosiahli títo bežci v svojich kategóriách. V kat. C Anton Sluka 3.miesto v celkovom poradí žien obsadila Zuza Stanovčáková 2.miesto. Celkove sa podujatia zúčastnilo sedem Vranovských bežcov ,ktorý podali veľmi pekné výkony.Ďalšie podujatie ,ktorého sme sa zúčastnili bol 9.ročník Májového behu v Tulčíku 18.5.2013.
Pretekalo sa na trati 8km ,kde Michal Ivančo obsadil 5.miestov kat. B obsadil 1miesto. Ďalší pretekár  Igor Pribula obsadil v kat .C ,3.miesto.

Hneď v Nedeľu 19.5.2013  naši bežci cestovali na 1.ročník Lackovského  lesného behu ,kde sa pretekalo na tratí 7 km. Pretekalo sa za v dusnom  počasí 30c a v trochu kopcovitom teréne, keď v absolútnom  poradí zvíťazil Michal Ivančo z Banského časom 26:59 min. Umiestnenie ďalších bežcov z  okresu.
2.miesto kat. A     Richard Stohl         Vranovské Vydry        čas: 29:08 min
1.miesto kat. C     Mikuláš Vrábeľ      MŠK Vranov                čas: 28:50 min
2.miesto kat  C     Igor Pribula           MŠK Vranov                čas: 32:48 min
3.miesto kat. C     Vladimír Sabol       Vranov                        čas: 34:24 min
2.miesto kat. D     Andrej Baran         MŠK Vranov                čas: 57:20 min

Vo Vyšnej Šebastovej dňa 9.6.2013 sa konalo ďalšie v poradí už 5 kolo PARTIOT Vranovskej bežeckej ligy. Na trati 15 km s veľkým prevýšením a za veľmi teplého počasia pri účasti 156 pretekárov sa nestratili ani bežci nášho okresu. Celkom sa tu stretlo 12 bežcov z okresu ,ktorý si prišli pre ďalšie body do hodnotenia ligy. Naši bežci obsadili nasledovné pódiové umiestnenie.
1.miesto  kat. B    Michal  Ivančo                   ŠK Banské             čas: 58:00 min
2.miesto  kat. C    Mikuláš Vrábel                  MŠK Vranov           čas: 1:00,09 hod
1.miesto  kat. Ž    Zuzana Stanovčaková       Vranov                   čas: 1:06,34 min                             Východoslovenská mládežnícka liga 2013

Podujatie bolo zároveň 5.kolo Východoslovenskej mládežníckej ligy 2013. Športový klub Banské mal zastúpenie v kategóriách D2 ,D4. Na trati 150 m a 450 m dosiahli pretekárky ŠK Banského nasledujúce poradie.
1.miesto     kat. D2     Michaela Ivančová     ŠK Banské
2.miesto     kat.  D4    Tamarka  Ivančová    ŠK Banské


Miška Ivančová  1.miesto


Tamarka Ivančová 2.miesto

                                                                          Michal Ivančo


JUDO: 5. miesto na TOP Ranking European cup Sarajevo


Dňa 21.3.2015 sa na sarajevských tatami v reprezentácii Slovenska predstavila na TOP Ranking European cup vo váhe do 52 kg Andrea Krišandová. Na tomto turnaji sa Andrejke už tradične darí.


Športové možnosti v meste - Pretlaková hala {FB::LIKE_BUTTON}                    
 

Pretlaková hala


Pretlaková športová hala je športové zariadenie s celoročnou prevádzkou a nachádza sa v areáli Základnej školy Juh. Povrch je vhodný pre väčšinu športov. S veľkou obľubou sa využíva na tenis, futbal, ale aj volejbal a hádzanú. Hala je využitá v priebehu celého týždňa, vrátane víkendu.

Prevádzková doba v Pretlakovej športovej hale je od 8,00 hod. do 22,00 hod. nasledovne:

    od 08, 00 – 13, 30 hod. - školy v pôsobnosti mesta
    od 13, 30 – 15, 30 hod. - školské strediská záujmovej činnosti CVČ
    od 15, 30 – 18, 00 hod. - MŠK
    od 18, 00 – 22, 00 hod. - verejnosť / tenis, futbal a iné športy/.
Poplatky pre verejnosť sú určené nasledovne:

Hala zakrytá:

    3,32 € za každú i začatú hodinu / školy, MŠK, MFK a.s.- mládež/
    23,24 € za každú i začatú hodinu, ostatné organizácie, verejnosť
    10 € za každú i začatú hodinu za 1 kurt / tenis, volejbal /
    33,20 € za každú i začatú hodinu / minifutbal /

Hala odkrytá:

    3,32 € za každú i začatú hodinu / MŠK, MFK a.s.- mládež/
    6,64 € za každú i začatú hodinu, ostatné organizácie, verejnosť
    5 € za každú i začatú hodinu za 1 kurt / tenis, volejbal/
Priestory haly sa dajú objednať dlhodobo na celú jesennú a zimnú i letnú sezónu, alebo jednorázovo najmä cez víkendy na telefónnom čísle: 0915 148 054, alebo na ZŠ JUH: 057/ 44 64 872.

V prípade záujmu je možné halu objednať aj každý pracovný deň od 6,30 do 8,00 hod. /nahlásiť minimálne deň vopred/.

Je možné realizovať firemné hry s obsadením haly na celý deň a zabezpečením stravy v školskej jedálni.

Šatne a sociálne zariadenia sa nachádzajú v priestoroch základnej školy.


zdroj: http://www.vranov.sk


     
    {FB::COMMENTS} 

V prvoligovom finále obhajca z Bardejova proti Michalovčanom

MICHALOVCE - V I. hokejovej lige sa už v závere týždňa začne čisto východniarske finále play-off medzi Bardejovom a Michalovcami.

V sérii hranej na štyri víťazstvá proti sebe nastúpia druhý a tretí tím po základnej časti, domácu výhodu v prípadnom siedmom stretnutí budú mať Bardejovčania, ktorí v dlhodobej súťaži nazbierali o jeden bod viac v porovnaní s ich finálovým súperom. Mužstvo z Horného Šariša obhajuje prvenstvo v druhej najvyššej domácej hokejovej súťaži, pred rokom vo finále zdolalo už extraligové Piešťany 4:3 na zápasy. Prvý duel série je na programe v nedeľu 3. marca a víťaz I. hokejovej ligy bude známy najneskôr 15. marca. Úspešnejší finalista následne vyzve v baráži desiaty tím extraligovej tabuľky o miestenku v najvyššej súťaži.

Cesta Bardejova vyraďovacou časťou zatiaľ nemá výraznejšiu trhlinu. Vo štvrťfinále si zverenci tréner Antona Tomka poradili s Topoľčanmi (6:2, 3:2 a 8:3) a v semifinále vyradili Detvu (5:4, 2:1 po sam. nájazdoch a 3:2). Michalovská Dukla to mala o poznanie náročnejšie. V prvom kole play-off ukončili Zemplínčania sezónu Liptovskému Mikulášu v päťzápasovej bitke (5:6 po predĺžení, 5:4 po sam. nájazdoch, 0:1, 4:1 a 3:2) a v pondelok ukončili semifinálovú sériu s Prešovom po štyroch stretnutiach (4:2, 4:3, 1:4 a 4:3).

Michalovčania sa v Prešove nespoliehali len na svoje schopnosti, ale šťastenu naklonili na svoju stranu aj menej tradičným spôsobom - na striedačke mali kominára. "Má nosiť šťastie a ten náš nám ho priniesol. Vo finále teda nesmie chýbať na našej striedačke opäť!" cituje portál hokej.sk mladého útočníka Dominika Šimčáka, ktorý rozhodol pondelkový duel v prospech Michalovčanov. Dukla
sa dostala do finále play-off I. ligy prvýkrát v histórii.

zdroj: SITA

PRIMA Siberian Husky Klub Vranov n/T na preteku v GABERL
Prima Siberian Husky klub úspešne vykročil do svojej prvej sezóny 2012/13. Na svojich druhých zimných pretekoch v Rakúskom GABERLY /2-3.2.2013/  ,ktoré sa konali pod hlavičkou Rakúskeho pohára RSSC Austria .

Preteky na ktorých sa zišla svetová špička vlastne boli malou generálkou pred nasledujúcimi Majstrovstvá Európy WSA Haidmühle v Nemecku /15-17.2.2013/ na ktorých sa zúčastnia naši pretekári   Prima SH Vranov n/T. Preteky ktoré sa konali v nadmorskej výške 1550 m ,kde bol vlastne štart pretekov a pretekári sa na trati dostali až do výšky 1750 m boli veľmi náročne. Pretekalo  sa sobotu a nedeľu ale pre veľmi zle počasie sobotu /sneženie ,hmla a ešte silný vietor/ sa kvôli nepriaznivým podmienkam sobotňajšia časť preteku zrušila a pretekalo sa iba nedeľu.

Naši pretekári sa v jednotlivý kategóriách nestratili a získali nasledujúce poradie.
 1. miesto Michal Ivančo  v kategórii SKJ 1
 5. miesto Igor Pribula v kategórii D1
 9. miesto Samuel Matanim v kategórii D1
Igor Pribula iba tesne zaostal za stupňami víťazov ,keď na štvrtého mal stratu 2 sekundy a na tretie miesto stratil iba 25 sekúnd.


FUTBAL: KENO 10 III. liga - MFK Vranov nad Topľou - ŠK Futura HumennéMFK Vranov nad Topľou
- ŠK Futura Humenné 0:0

Futbal - Keno 10 III. liga - skupina Východ - 23. kolo:
MFK Vranov nad Topľou - ŠK Futura Humenné 0:0
ČK: 76. Paluba (Vranov), rozhodoval: M. Čiernik, 500 divákov

Zdroj: SITA

Box Club Global Východ Vranov vo finále na boxerskom turnaji Memoriál Š.Matejčíka v Bratislave

BC Global Východ pre slabšie finanačné zázemie klubu štartoval len s dvoma chlapcami. Obaja sa dostali do finále turnaja.
Kapitán chlapcov BC Global Východ Stanislav Oľšav vyhral suverejným spôsobom, keď v semifinále aj finále poslal súperov na podlahu ringu a ukončil zápasy pred limitom " podal skvelý výkon"a mladší talentovaný Marián Džupka, ako sa vyjadril tréner Martin Gajdoš: "nenašiel správnu taktiku, aj forma mladého boxeristu je kolísavá". Prehral vo finále s tesným pomerov bodov. Obsadil druhé miesto. Tréner Martin Gajdoš dodal: "Je menej skúsený, všetko chce čas. Forma je zatiaľ nestabilná,  dúfame, že forma v pravý čas výjde"

Foto: Marián Džupka (vľavo), Stanislav Oľšav (vpravo)Foto: Marián Džupka (vľavo), Stanislav Oľšav (vpravo)


Foto: Stanislav Oľšav (vľavo) s prezidentom turnaja Martinom Straszerom

Ďalší titul Majstra SR v duatlone pre Michala IVANČA

Duatlon v Levoči
Dňa 8.6.2013 sa uskutočnilo 5. Kolo Slovenského pohára v duatlone ,ktoré zároveň bolo M-SR .
Na štart nastúpil aj Michal IVančo z Banského pretekajúci  za  Triklub FTVS Bratislava.  
Za mimoriadne nepriaznivého počasia (dážď striedal silnejší dážď)   nastúpilo  124 pretekárov. Michal Ivančo  obsadil celkovo 2.miestov kategorií V1 obsadil celkovo 1.miesto. Michal Ivančo získal svoj ďalší titul Majstra Slovenska.2. kolo ligy žien


V 2.kole ligy žien za účasti junioriek a dorasteniek v džude, ktoré sa konalo 21.3.2015 v Martine pri chýbajúcich oporách Krišandovej, ktorá reprezentovala SR na súťaži v Sarajeve, zranenej Hladovej, Halásovej (študijné povinnosti) družstvo dievčat MŠK Vranov n.T. obsadilo druhé miesto.

<< 1 2 3 4 5 6 >>