Deprecated: Function split() is deprecated in /www/i/n/u42781/public_html/functions/fce_content.php on line 15
Správy | InfoVranov.sk
autokepaspravy info vranov
lepsi domovbazamo

Úvod / Správy

Správy


Pátranie po Pavlovi KOLLÁROVI

KOLLÁR Pavol, nar. 10.12.1934, trvalé bytom Ul. 9. mája 253/21, Svit, okr. Poprad.

Menovaný je nezvestný od 26.7.2013, kedy v čase okolo 15:30 h odišiel z domu a odvtedy nepodal svojim príbuzným o sebe žiadnu správu.

Popis osoby: je vysoký 183 cm, štíhlej postavy, má sivomodré oči, prešedivené vlasy s plešinou.
                         
Popis oblečenia: naposledy mal na sebe oblečené svetlé tesilové nohavice s čiernym koženým opaskom, sivomodrú košeľu s krátkym rukávom, sivú silónovú bundu a obuté mal hnedé sandále.

Akékoľvek poznatky k nezvestnému Pavol Kollár oznámte osobne na oddelení pátrania Okresného riaditeľstva PZ v Poprade, t.č. 0961 89 3370, prípadne na ktoromkoľvek policajnom oddelení alebo na známe t.č. 158.

Zdroj:Krajské riaditeľstvo
Policajného zboru v Prešove

Vranov nad Topľou má najmodernejšie kino na Slovensku

Nové, zdigitalizované kino s najmodernejšou projekčnou technológiou obsahujúcou 7.1. kanálový zvuk vrátane 3-D projekcie slávnostne otvorili primátor mesta Vranov nad Topľou Ján Ragan a riaditeľ MsDK Alfonz Kobielsky. Primátor vo svojom príhovore kinu zaprial veľa spokojných návštevníkov, ktorí sa budú stále vracať a tešiť na stále nové a nové filmy. Zdigitalizovanie kina celkovo stálo 144 500,– €. 32 500,– € MsDK získalo z Audiovizuálneho fondu, mesto Vranov nad Topľou do digitalizácie investovalo 100 000,– €. Zvyšné finančné prostriedky MsDK uhradí z vlastného rozpočtu.


Na čo si dať pozor v Poľskej republike

Aj v Poľskej republike rovnako ako všade treba dodržiavať predpisy v cestnej premávke. Poľskí kolegovia odporúčajú vodičom, aby boli slušní a ohľaduplní, pretože Poliaci sú vo všeobecnosti veselí, ochotní a dobrosrdeční. Ak však zistia porušenie zákona prípadne predpisov, hrubosť či aroganciu, sú nekompromisní a ochotní svedčiť proti páchateľovi. Treba si uvedomiť, že aj keď pri komunikácii s políciou a štátnymi orgánmi je v oboch jazykoch veľa identických slov, obsah a význam však môžu mať úplne iný. Často sa preto stáva, že dochádza k nedorozumeniu a tým i k nepríjemnostiam. V každom prípade však treba rešpektovať pokyny policajtov.
Slováci u našich severných susedov najčastejšie zavinili dopravné nehody s následkom smrti alebo ublíženia na zdraví a často jazdia pod vplyvom alkoholu.
Našim vodičom odporúčame, aby si dali pozor na rýchlo jazdiacich domácich obyvateľov, preto treba byť opatrný a predvídavý. Jazdu na cestách sťažujú vyjazdené koľaje, zlý stav vozoviek a treba počítať aj s vysokou hustotou áut na cestách a s tým spojené zdržanie v kolónach.
V Poľskej republike sú niektoré pravidlá cestnej premávky inak upravené ako u nás, najmä na štvorprúdových komunikáciách. Z nich sa môže odbočovať kdekoľvek doľava i doprava aj keď to nie je vyznačené, dokonca aj na poľnú cestu. Iná je úprava značenia kruhových objazdov, treba si dôkladne všímať zvislé dopravné značky.
Za priestupky v cestnej premávke treba vždy zaplatiť pokutu, preto je dobré mať pri sebe hotovosť v poľskej mene. Nie je možné platiť bezhotovostne či poštovou poukážkou. Ak vodič odmietne zaplatiť alebo nemá peniaze, policajti môžu vodiča zadržať až na 48 hodín. V tej lehote vec postúpia súdu a súd môže rozhodnúť napríklad aj trestom verejnoprospešných prác na 7 dní a podobne.

zdroj:
Krajské riaditeľstvo
Policajného zboru v Prešove


Ďalšie vykradnuté chaty na Domaši

Obvodné oddelenie Policajného zboru Slovenská Kajňa začalo trestné stíhanie pre prečin krádeže a prečin porušovania domovej slobody v ďalších dvoch prípadoch vykradnutých chát na Domaši, okr. Vranov nad/Topľou.
Prvú rekreačnú chatu v časti Dobrá doposiaľ neznámy páchateľ navštívil v čase od 21.04.2013 do 26.04.2013, kde po vypáčení balkónových dverí odcudzil  vŕtačku, sadu gola kľúčov a 15 fliaš alkoholických nápojov.
Majiteľovi z Prešova bola krádežou spôsobená celková škoda takmer 1.000,- Eur.
Aj v druhom prípade sa páchateľ dostal dnu tak, že vypáčil terasové dvere chaty.
Z tejto chaty v časti  Zajačia Debra – Viničky páchateľ odcudzil Hifi vežu, dva  reproduktory, satelitný prijímač a ďalekohľad s puzdrom. K tejto krádeži došlo v dobe od 20.04.2013 do 26.04.2013 a majiteľovi chaty bola spôsobená celková škoda až 1.300,- Eur.    
V tomto roku ku dnešnému dňu polícia eviduje už 14 prípadov vykradnutých chát na Domaši a v 10-tich prípadoch už bolo vznesené obvinenie trom Vranovčanom.
Väčšina vykradnutých chát bola v časti Dobrá. 

zdroj:

Krajské riaditeľstvo
Policajného zboru v Prešove
Letné kúpalisko vo Vranove nad TopľouAj tento rok môžu obyvatelia mesta a okresu Vranov nad Topľou využiť služby letného kúpaliska. Od 27. júna si návštevníci môžu znova vychutnať plavecký a dva detské bazény, v ktorých vodu budú prvýkrát ohrievať aj nové slnečné kolektory. 

Zámutovčanka (okr. Vranov n.T.) na Miss Universe 2013
Finalistka Miss Universe s číslom 3 -  Iveta Olexová  - Zámutov – 24 rokov


Jubilejný 15. ročník prestížnej súťaže krásy Miss Universe pozná svoje finalistky. Na záver prvého zo sústredení organizátori vybrali dvanásť dievčat, ktoré zabojujú počas finálového priameho prenosu nielen o titul Miss, ale i o množstvo hodnotných cien. Medzi dvanástkou najkrajších dievčat máme aj

24 ročnú Zámutovčanku (okr. Vranov nad Topľou)  Ivetku Olexovú, ktorá bude so súťažným číslom 3
reprezentovať  v celoslovenskom finále.foto zdroj: TASR    Iveta Olexová (tretia z pravej strany)
Viac informácií na webmagazin.sk

    {FB::LIKE_BUTTON}
    {FB::COMMENTS} 
Súkromné Gymnázium vyhlasuje 2.kolo prijímacieho konania

V čom sme iní?

-škola rodinného typu, individuálny prístup
-vyššia dotácia hodín na oba cufdzie jazyky
-výmenné jazykové pobyty a výmenné kurzy s lektormi
-zahraničné exkurzie a výlety po Slovensku
-3.hodina telesnej výchovy - plávanie

Tel.: 0905/971 726
fb:   facebook.com/osgvt
www.osgvt.szm.sk


Pátranie po: KOBIELKA Stanislav

Na menovaného  Krajský súd v Prešove vydal príkaz na dodanie do výkonu trestu odňatia slobody pre prečin podvodu. V mieste trvalého bydliska sa nezdržiava a jeho pobyt je doposiaľ neznámy.Akékoľvek poznatky k osobe Stanislav KOBIELKA oznámte na oddelení pátrania Okresného riaditeľstva PZ vo Vranove nad Topľou, t.č. 0961 86 3371,  resp. na linku 158.

zdroj:
Krajské riaditeľstvo
Policajného zboru v Prešove

DOMAŠA: Utopený muž

okr. Vranov nad Topľou, bol tento muž stotožnený na základe stomatologickej zdravotnej dokumentácie ako 21 ročný Alexander Kuzma z Humenného, ktorý bol nezvestný od  júla tohto roku. Pitva zároveň vylúčila známky cudzieho zavinenia

zdroj:

Krajské riaditeľstvo
Policajného zboru v Prešove
                      

Mesto svojim nájomníkom vyplatí viac ako 90-tisíc eur na preplatkoch

Oddelenie bytov a nebytových priestorov Mestského úradu vo Vranove nad Topľou, ktoré má v správe 476 obecných bytovv, v tomto období ukončilo spracovanie vyúčtovania služieb spojených s bývaním za rok 2014.

GALKO: Na východe sa stavia smerácky drevený tunel

Podpredseda SaS zároveň upozornil, že v máji 2011 bola založená firma v Košiciach BB star, ktorá bola v decembri prevedená na dvoch občanov českej národnosti a jedného Nemca tureckého pôvodu.
„V súčasnosti je sídlo firmy vedené v paneláku na sídlisku v Košiciach.
O rok spoločnosť podpísala zmluvu s mestom a do nájmu dostala pozemok s výmerou 80 000 metrov štvorcových za jedno euro za meter štvorcový.
Podmienkou na začatie užívania bolo, že im musí byť schválená dotácia,“ povedal Galko s tým, že spoločnosť má zároveň predkupné právo po 12 rokoch pozemok kúpiť za cenu nájmu, teda jedného eura.
Mesto sa podľa neho vzdalo práva predčasného vypovedania zmluvy. „27. decembra 2012 bol podpísaný dodatok k zmluve o úprave termínov.
15. februára 2013 bola vládna suita vo Vranove a 12. marca bola podaná žiadosť o štátnu pomoc na ministerstvo hospodárstva.
Živnosť na spracovanie dreva si spoločnosť rozšírila až 6. apríla po podaní žiadosti,“ informoval Galko. Podľa neho teda ide o nevídaných 21 miliónov eur pre firmičku sídliacu v košickom paneláku na vytvorenie 390 pracovných miest za štyri roky. „To sa nedá nazvať inak ako smerácky drevený tunel,“ vyhlásil.
Ďalší podpredseda SaS Jozef Mihál zas kritizoval narábanie s verejnými zdrojmi v Sociálnej poisťovni (SP).
„Generálny riaditeľ Sociálnej poisťovne Dušan Muňko si asi povedal, že s jarou odišla kríza, tak môžeme plytvať s peniazmi zo štátneho rozpočtu a eurofondov,“ povedal s tým, že vo vestníku bolo 4. apríla vyhlásené verejné obstarávanie na Integrovaný informačný systém SP v rámci OPIS v hodnote 71,6 milióna eur.
Podľa neho ide o projekt, ktorý bol rozpracovaný za vlády Ivety Radičovej a pripravil ho ešte bývalý generálny riaditeľ SP Ľuboš Lopatka. Konečná cena bola vtedy stanovená na 34 miliónov eur.
Projekt bol rozdelený na osem čiastkových projektov, aby sa dosiahla najnižšia cena a najvyššia efektivita.
„Sme prekvapení, že Muňko vyhlásil verejné obstarávanie, kde suma za informačný systém SP je navýšená o 110 percent. Pošuškáva sa, že víťazom verejného obstarávania by mala byť firma, ktorá už v minulosti pre SP niečo dodávala. Dodala riešenie predražené a neefektívne a SP ho musela zrušiť,“ zdôraznil Mihál.
Podľa predsedu SaS Richarda Sulíka plytvanie a tunelovanie sa počas druhej vlády Roberta Fica opäť rozmáha. Pre veľký počet škandálov sa však k nim ľudia stavajú ľahostajne. „Smer má tunelovanie vo svojej genetickej výbave. Vláda jednej strany Slovensko výrazne poškodzuje,“ konštatoval.

Zdroj: SITA

Pátranie po Jurajovi Kobielkovi

KOBIELKA Juraj,   nar. 07.03.1991, bytom Vranov nad Topľou

    Na menovaného  Okresný súd vo Vranove nad Topľou vydal príkaz na zatknutie pre prečin krádeže. V mieste trvalého bydliska sa nezdržiava a jeho pobyt je doposiaľ neznámy.Popis osoby:  nezistený
                         
Popis oblečenia: nezistený

Akékoľvek poznatky k hľadanému Petrovi Demkovi oznámte osobne na oddelení pátrania Okresného riaditeľstva PZ vo Vranove n/Topľou, t.č. 0961 86 3371, prípade na ktoromkoľvek policajnom oddelení alebo na známe t.č. 158.


zdroj:


Krajské riaditeľstvo
Policajného zboru v Prešove

Okresné kolo 23. ročníka súťaže Slávik Slovenska

Okresné kolo súťaže Slávik Slovenska bolo napokon dôkazom, že krásna slovenská ľudová pieseň  určite vydrží veľmi dlho. Každý súťažiaci sa predstavil s dvomi pesničkami, pričom jedna bola  zo spevníka a jedna z nich s hudobným sprievodom. Pri ich výbere deti čerpali z tohtoročného spevníka. Zastúpenie  mali žiaci z 13 škôl , v troch vekových kategóriach /ZUŠ Hanušovce, Tovarné, Lúčna, Sedliská, Bernolákova, Sečovská Polianka, Pavlovce, Čaklov, CZŠ Hencovce, Hanušovce, Sídlisko II., Juh, CSŠ/.
Výkony súťažiacich pozorne počúvala trojčlenná porota, ktorú tvorili pedagogičky  a hudobníčky Vilma Krauspeová – predsedkyňa, PaedDr. Mariana Lapčáková – členka, PaedDr. Zuzana Hupcejová – členka poroty . Tie si na prejave mladých spevákov všímali intonáciu, rytmus, prednes, výber piesne i celkový dojem. Hoci bolo rozhodovanie o výsledku náročné, zvíťazili tí najlepší. V I. kategórii /1. – 3. ročník ZŠ a ZUŠ/ prvé miesto obsadila Juliana Mikitová zo ZŠ Lúčna, druhá skončila Agáta Škripová zo ZŠ Bernolákova a na tretej priečke skončila Jana Bačíková zo ZŠ Sídlisko II. Vranov n/T. V II. kategórii /4. – 6. ročníka ZŠ, OG a ZUŠ/ si víťazstvo vyspieval Michal Budai zo ZŠ Lúčna, druhá skončila Alexandra Jevčáková zo ZŠ Bernolákova a tretie miesto obsadila Martina Maťašová zo ZŠ Sídlisko II. Vranov n/T. Víťazkou III. kategórie   /7. až 9. ročník ZŠ, OG a ZUŠ/ sa stala Daniela Janočková zo ZUŠ Hanušovce, druhé miesto obsadil Peter Gáč zo ZŠ Sídlisko II. a tretiu priečku obsadil súťažiaci  Adam Jonek zo ZŠ Juh Vranov n/T. Do krajského kola postupujú len víťazi I., II. A III. kategórie okresných kôl súťaže, ktoré sa uskutoční  28.5.2013 v PKO Prešov. Ich náhradníkmi sú súťažiaci, ktorí sa umiestnili na 2. resp. ďalšom mieste.
Oceneným samozrejme blahoželáme, všetkým účastníkom súťaže však prajeme, aby mali pre ľudovú pieseň aj naďalej miesto vo svojom srdci a boli dôkazom toho, že kto spieva, zostáva duchom navždy mladý.

Mgr. Andrea Fišmanová - koordinátorka okresnej súťaže


Krádež v rodinnom dome vo Vranove nad Topľou

Vyšetrovateľ vo Vranove začal včera / 17.07.2013/ trestné stíhanie pre zločin porušovania domovej slobody a prečin krádeže, ktorého sa dopustil doposiaľ neznámy páchateľ v jednom z rodinných domov na Ul. Komenského vo Vranove nad Topľou. 

Ku krádeži došlo dopoludnia 05.07.2013, kedy  sa páchateľ nezisteným spôsobom dostal do tohto domu, odkiaľ ukradol dve obrúčky zo žltého kovu, jeden pečatný prsteň zo žltého kovu a jeden dámsky prsteň zo žltého kovu s červeným očkom a finančnú hotovosť vo výške 400.-Eur.
Krádež ohlásila na tunajšie Obvodné oddelenie Policajného zboru 88 ročná majiteľka rodinného domu, ktorej týmto konaním bola spôsobená škoda vo výške 1.600.- Eur. 

zdroj:

Krajské riaditeľstvo
Policajného zboru v Prešove
                       

Mesto rozšíri kapacitu materských škôl

Tak ako iné mestá a obce, aj mesto Vranov nad Topľou reagovalo na výzvu o poskytnutie dotácie MŠVVaŠ na rozšírenie kapacít materských škôl formou prístavby, výstavby a rekonštrukcie priestorov na rok 2015. Snahou mesta – zriaďovateľa materských škôl, bolo získať dotáciu pre Materskú školu, Kukučínova ulica 103, v ktorej by sa finančné prostriedky využili na rekonštrukciu priestorov školy a Materskú školu, Juh 1051, na výstavbu nadstavby školy.

Ocenili najlepších záchranárov

Slávnostný ceremoniál 7. ročníka projektu Zlatý záchranársky kríž sa uskutočnil 11. apríla v priestoroch historickej budovy SND v Bratislave. Ide o nadrezortné ocenenie záchranárov všetkých zložiek Integrovaného záchranného systému, profesionálnej i laickej verejnosti.
Poslaním projektu je hľadať a oceniť výnimočné, profesionálne zvládnuté zásahy hasičov, zdravotníkov, vojakov, policajtov a iných zložiek integrovaného záchranného systému, dobrovoľníkov aj profesionálov, rovnako ako obetavé činy prvej pomoci laikov – detí aj dospelých. Odborná porota tento rok hodnotila spolu 98 nominácií, z ktorých v dvojkolovom procese vybrala 5 víťazných ocenení a 2 čestné uznania.
Na podujatí víťazov ocenili minister vnútra Robert Kaliňák, štátny tajomník MV SR Jozef Buček, prezident HaZZ SR Alexander Nejedlý a prezident PZ Tibor Gašpar. Najnáročnejšou kategóriou na hodnotenie bola i tento rok kategória Záchranársky čin profesionálního kolektívu, kde už samotná povaha činov vypovedala o kvalite záchranárskej práce.
Bolo nominovaných 42 činov, nakoniec zvíťazil aspekt výbornej spolupráce všetkých zložiek Integrovaného záchranného systému.

Víťazi jednotlivých kategórií:
1. Záchranársky čin laickej verejnosti
Zlatý záchranársky kríž za záchranu 20 mesačného chlapca
Ladislav Farkaš, Trenčín

2. Záchranársky čin profesionálov jednotlivcov
Zlatý záchranársky kríž za záchranu života 3-týždňového dieťaťa
npor. Ing. Erik Frišman, Košice

Čestné uznanie: operačná dôstojníčka zachránila 16-ročné dievča
Mjr. Mgr. Slavomíra Korduliaková, KR HaZZ Žilina
Za svoj čin postúpila do finále prestížnej európskej súťaže 112 Awards ako zástupkyňa Slovenska.
Odovzdávanie ocenení sa uskutoční 17. apríla v Rige.


3. Záchranársky čin profesionálneho kolektívu
Zlatý záchranársky kríž – zrútenie konštrukcie mosta pri obciach Kurimany a Iliašovce (18 postihnutých osob, z toho 4 mŕtvi)
OO PZ Levoča - nstržm. Bc. Andrea Dančová, stržm. Ondrej Molčan, npor. Štefan Ondzík, por. Ladislav Kočiš

HS Levoča - npor. Ľubomír Ondriš, npor. Mgr. Ján Lazor, ppráp. Tomáš Novotný
ppráp. Martin Wagner, nrtm. Ladislav Olekšák

HS Spišská Nová Ves -  npor. Slavomír Ivančo, npráp. Marián Bartoš, nrtm. Martin Jasečko, práp. Jaroslav Klučár, nrtm. Ing. Matúš Fabini

RLP Levoča - MUDr. Tomáš Tatarko, Mgr. Marcela Prílohová, Jozef Suchý

RLP Spišská Nová Ves – MUDr. Peter Šterbák, Bc. Juraj Kukura, Bc. Kamil Tripšanský


Čestné uznanie – vykoľajený vlak, Bratislava, 22 zranených
HaZÚ hl. mesta Bratislavy - velitel zásahu – npor. Miroslav Ábel, plk. Ing. Dušan Timko,  npor. Bc. Andrej Šimo, npor. Štefan Gulík, kpt. Bc. Mikuláš Gábriš, nrtm. Lukáš Myslík, ppráp. Michal Červený, npráp. Zoltán Hegyi

železničná polícia
- ppor. Erik Bezdeda a ppráp. Mário Kocian

pohotovostná motorizovaná jednotka KRPZ Bratislava
- npráp. Branislav Dráb a ppráp. Marián Fialka

ZZS
- MUDr. Ivana Sanisloová – koordinace složek ZZS

4. Cena za výnimočný prínos pre záchranárstvo
Zlatý záchranársky kríž
Mudr. Anna Vargová, PhD.
Primárka a lekárka urgentnej medicíny na Stanici Záchrannej zdravotnej služby Univerzitnej nemocnice Martin, vedúca pracovníčka SZZS a odborná garantka, ale i aktívna pedagogička po odbornej a pracovnej stránke predstavuje prototyp človeka, ktorý žije hneď niekoľko pracovných životov naraz, a to s plným nasadením.


5. Cena časopisu Rescue Report
Zlatý záchranársky kríž – za kreatívny prínos ku vzdelávaniu a osvete v záchranárstve
Bc. Miroslav Nagy
Bc. Miroslav Nagy je neúnavný propagátor a popularizátor prvej pomoci, ktorej správnym zásadám učí laickú aj odbornú verejnosť.
Počas nezabudnuteľných kurzov, ktoré prebiehajú zábavnou formou, úspešne vyškolil tisíce absolventov.
Ako poskytovať prvú pomoc však učí aj deti na základných a stredných školách, často vo voľnom čase.

zdroj:

Krajské riaditeľstvo
Policajného zboru v Prešove


<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 >>