Deprecated: Function split() is deprecated in /www/i/n/u42781/public_html/functions/fce_content.php on line 15
Zariadenie pre seniorov - slávnostne stretnutie pri príležitosti ukončenia jeho rekonštrukcie a modernizácie. | Správy | InfoVranov.sk
autokepaspravy info vranov
lepsi domovbazamo

Úvod / Správy / Zariadenie pre seniorov - slávnostne stretnutie pri príležitosti ukončenia jeho rekonštrukcie a modernizácie.

Zariadenie pre seniorov - slávnostne stretnutie pri príležitosti ukončenia jeho rekonštrukcie a modernizácie.


Deprecated: Function split() is deprecated in /www/i/n/u42781/public_html/show_cms/show.cms.rs.php on line 100
04.07.2013
Toto zariadenie vzniklo v roku 1982 ako Dom penzión s kapacitou pre 80 klientov s 1 a 2 izbovými bytmi.

Poskytovalo zdravotnícke, opatrovateľské a stravovacie služby. Postupne zmenou legislatívy sa Dom penzión pretrasformoval v roku 2010 na Zariadenie pre seniorov, ktoré naďalej poskytuje opatrovateľské a stravovacie služby nielen pre občanov mesta. S rekonštrukciou a modernizáciou tohto zariadenia mesto Vranov nad Topľou začalo v septembri 2011.

 Cieľom bolo dosiahnutie energetickej úspornosti budov a skvalitnenie života obyvateľov zariadenia. Prebehla výmena všetkých okien a vstupných dverí za plastové, povrchové úpravy v interiéri, výmena starých výťahov, výmena vnútornej elektroinštalácie a rekonštrukcie ústredného kúrenia s montážou solárneho ohrevu teplej úžitkovej vody, rekonštrukcia bytových jadier a úprava bezbariérových vstupov do objektu. V rámci projektu bolo zakúpené vybavenie do zariadenia ako napríklad polohovateľné postele, vybavenie práčovne a kuchyne. Realizácia stavby vrátane zakúpenia jeho vybavenia bola financovaná z prostriedkov Európskej únie  -  vo výške 95% 1 097 000,– € t.j. z celkových oprávnených nákladov na stavbu a zvyšných 58 000,– €, čo predstavuje 5% spoluúčasť bolo vyfinancovaných  z vlastných prostriedkov mesta.
Zdroj: www.vranov.sk
Dňa 2. 7. 2013 sa na pôde Zariadenia pre seniorov konalo slávnostné stretnutie pri príležitosti ukončenia jeho rekonštrukcie a modernizácie.